İŞ ADAMI ŞEYHMUS KARAKUŞ, DTSO BAŞKANLIĞINA ADAY

İŞ ADAMI ŞEYHMUS KARAKUŞ, DTSO BAŞKANLIĞINA ADAY
15 Eylül 2022 14:19 | Son Güncellenme: 16 Eylül 2022 15:14

Diyarbakır ilimizin yüz akı firmalarından biri olan, her geçen yıl hizmet ağını genişleterek, daha profesyonel bir konsept ile hizmet sunma yönündeki çalışmalarına devam eden Karakuş Group Yönetim Kurulu Başkanı Karakuş’un, DTSO Başkanlığına adaylığını açıklaması, kentte sevinçle karşılandı.

Diyarbakır sevdalısı olan Karakuş Gold Group Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Karakuş, bugüne kadar birçok dev kurumu Diyarbakır’a kazandırarak, vatandaşların haklı takdirini kazandı.

İlimiz genelinde bir dizi inşaat ve taahhüt işlerini gerçekleştiren Şeyhmus Karakuş, önümüzdeki süreçte, daha geniş kapsamlı yatırımları kentimiz bünyesine kazandırmayı hedefliyor.

Uzun senelerden beridir şehrimize hizmet noktasında, elinden gelen tüm çabayı gösteren Şeyhmus Karakuş, Diyarbakır’ın bağrından çıkarak, bu Mukaddes kente hizmet etmenin onur vesilesi olduğunu belirti.

Açıklamalarda bulunan Karakuş, duygularını şöyle dile getirdi: ‘Mekke ve Medine’den sonra, 5. Haremi Şerif ünvanına sahip olan Diyarbakır’da yaşamak, bu kentin ekmeğini yiyip, suyunu içmek, bizim için onur vesilesidir. Peygamberler, Sahabeler ve Evliyalar Diyarı, bu kutlu kentte, hepimiz el ele vererek, güç birliği yaparak, şehrimizi her alanda daha iyi noktalara getirmeye çalışmalıyız.

ŞEHRİMİZİN FAYDASINA OLACAK HER PROJEYE DESTEK OLMAYA HAZIRIZ

Biz Karakuş Group olarak, tarihin canlı tanığı, medeniyetler beşiği Diyarbakır’ımızın gelişmesine, kalkınmasına fayda sağlayacak her projeye destek olacağımızı, zaten daha önce muhtelif platformlarda, dile getirmiştik. Bu noktada değil elimizi, gerekirse başımızın taşın altına koyarak, Mukaddes Diyarbakır’a hizmet için her türlü fedakârlığa hazırız.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projelerimizi, önümüzdeki süreçte daha geniş bir perspektifle sürdürerek, olabildiğince ilimiz genelinde istihdama katkı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

‘Vatan Sevgisi İman’dandır’ şiarıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, bütün birimlerimizle olabildiğince İlimize katkı sağlayacak projeler üretmeye ve bir yandan da, kentimizin faydasına olacak her türlü yatırım projesine destek olmaya devam edeceğiz.

‘Önce insan’ sloganımızla, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da, Diyarbakır için her türlü projeye destek olacağımızı bir kez daha belirtir, DTSO Başkanlığı seçimlerinin, Diyarbakır ilimiz ve halkımıza hayırlara vesile olmasını dilerim’.

TİCARET DÜNYASINDAN DESTEK

Öte yandan, Karakuş Gold Group Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Karakuş’un, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına adaylığını açıklaması, ilimiz genelinde memnuniyetle karşılandı.

Sanayiciler, tüccarlar, ticari işletme sahipleri ile, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) Başkan ve Yöneticileri, Karakuş’un adaylığını desteklediklerini belirtildi.

Diyarbakır’ın yanı sıra Bölgemizin tanınan ve sevilen iş adamlarından Şeyhmus Karakuş’un, kentimizin bağrından çıkmış bir evladı olduğu ve DTSO Başkanlığını kazanması halinde, birçok projeyi gerçekleştirerek, ilimiz ekonomisine son derece olumlu katkılar sağlayacağı kaydedildi.

HABER: YILMAZ ACU

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.