Otomobil devleri üretimi durdurdu!

Otomobil devleri üretimi durdurdu!
24 Ocak 2022 19:47 | Son Güncellenme: 15 Temmuz 2022 14:02

Dünyaca ünlü Otomobil devleri, çip krizi ve elektrik kısıtlaması nedeniyle üretime ara verdiklerini duyurdu. Türkiye’den Tofaş, Bursa’daki fabrikasında elektrik kesintisi nedeniyle üretime üç gün ara vereceklerini duyurdu. Gelen bilgilere göre Ford Otosan, Hyundai, Man gibi diğer fabrikalarda da duruş tarihleri bugün netleşecek. Diğer yandan, Bursa’da üretim yapan Oyak Renault, iki hafta durdurma kararı aldığını duyurmuştu.

Otomotiv sektörünü zor bir süreç bekliyor. Bir yandan çip krizi diğer yandan elektrik kısıtlaması nedeniyle bazı fabrikalar bu hafta üretime ara veriyor.

Tofaş, Bursa’daki fabrikasında elektrik kesintisi nedeniyle bugünden başlayarak perşembe gününe kadar üretime üç gün ara verilecek

Ford Otosan, Hyundai, Man gibi diğer fabrikalarda da duruş tarihleri bugün netleşecek.

Diğer yandan, Bursa’da üretim yapan Oyak Renault, iç iletişim yoluyla çalışanlarına bugünden başlayarak üretimi çip krizi nedeniyle iki hafta durdurma kararı aldığını duyurmuştu.

Otomotiv sektörü 3 günlük kaybın yan sanayiyle birlikte 1 milyar dolara ulaşmasını bekliyor.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.