Diyar Galeria’da Yeniden Hasar Tespiti Yapıldı

featured

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Diyarbakır’da çöken 7 binadan biri olan Diyar Galeria AVM ve Sitesi’nde yeni bir hasar tespit çalışması için yapılan çağrı üzerine ikinci bir inceleme yapıldı. Yapılan inceleme sonunda binanın ağır hasarlı olduğu yönünde görüş bildirildi. İşte Detaylar..

Surajans’ta yer alan son dakika habere göre, Diyar Galeria’da evi ve işyeri bulunan depremzedelerin ziynetlerini ve özel eşyalarını alabilmek için yaptıkları çağrılara da olumlu yanıt verilmediği bildirildi.

Deprem‘in yaşandığı bölgelerde, yaklaşık 830 bin 783 yapıdaki 3 milyon 273 bin 605 bağımsız birimde uzmanlarca hasar tespit çalışmaları yapılmıştı.

Yapılan hasar tespit çalışmaları son bulan 105 bin 794 binadaki 384 bin 545 bağımsız birimin acil yıkım kararı verilirken, ağır hasarlı ve yıkık olduğu uzmanlar tarafından tespit edilmişti. Halen ekipler tarafından enkaz kaldırma çalışmalarında yaşamını kaybeden vatandaşların cenazelerine ulaşılıyor. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın güncel sayısı maalesef sürekli değişiyor.

Peki Diyarbakır Deprem bölgesi mi? Burada‘ki haberimizde bunun geniş bir şekilde cevabını verdik. Riskli olan ilçeler ve diğer detayları inceleyebilirsiniz.

Diyar Galeria’da Yeniden Hasar Tespiti Yapıldı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!