Diyar Galeria’daki Yıkım Çalışması Durduruldu!

featured

Diyarbakır‘ın Yenişehir ilçesinde bulunan Diyar Galeria İş Merkezi’nin ayakta kalan iki bloğunda sabah’ın erken saatlerinde başlayan yıkım çalışması, mahsur kalan hayvanların sahipleri, hak savunucuları ve siyasetçilerin mücadelesi sonrası geçici olarak durduruldu. İşte detaylar..

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Elazığ Caddesi üzerinde bulunan 4 bloklu Diyar Galeria İş Merkezi’nin ayakta kalan 2 bloğunda sabah başlayan yıkım çalışması, mahsur kalan hayvanların sahipleri ve hak savunucuların girişimleriyle geçici olarak durdurulduğu açıklandı.. Hayvan hakları sahipleri dün akşamdan bu yana 17 gündür aç, susuz bir şekilde kurtarılmayı bekleyen hayvanlar için mücadele yürütüyor.

YIKIM ÇALIŞMASI DURDURULDU

Diyar Galeria önünde hayvan hakları savunucularıyla beraber bekleyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Meclis Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, yıkımın şimdilik yetkililerce durdurulduğunu söyledi. Hayvanların kurtarılması için girişimlerde bulunduklarını belirten Beştaş, “Bir çözüm arayışı var, biz de görüştük, nasıl bir çözümle o hayvanları kurtarabiliriz diye. Hala tartışmaya devam ediyorlar. Daha önce deprem bölgelerinde çalışan gönüllü arkadaşların girmesini önerdik ama orada hayati riskin çok yüksek olduğunu söylüyorlar. Araçta böyle bir merdiven de yok ve oranın sağlam olmadığı yününde kaygıları var” ifadelerini kullandı.

Mahsur kalan hayvanların durumunu takip edeceklerini ifade eden Beştaş, “Şuan yıkım kararının durdurulması önemli. Çözüm arayışlarında sizin de katkılarınızı ve fikir önerileninizi de bekliyoruz. Vinç operatörleri burada, kapan da getirdik. Birçok formül değerlendiriliyor. Vinçi sahibi, ‘vinçi buraya getirirsek bina çöker’ diyor. Gerekten büyük bir risk var” ifadelerinde bulundu.

Diyar Galeria’daki Yıkım Çalışması Durduruldu!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!