Diyarbakır’da Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe!

featured

Lice’de düzenlenen operasyonlarda 7 milyon 571 bin 62 kök kenevir bitkisi ile 1 ton 600 kilo esrar ele geçirildi. Ele geçirilen kenevir bitkisi son 4 yıl içinde ülke genelinde tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar oldu..

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Bağlan ve Kabakaya köyleri kırsalında 89 noktada gerçekleştirilen operasyonlarda 7 milyon 571 bin 62 kök kenevir bitkisi, bir ton 600 kilogram esrar ele geçirilirken bir kişide gözaltına alındı.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca,  BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice İlçesi Bağlan ve Kabakaya Köyleri kırsalında icrasına başlanılan Şehit J.Er Muammer Gür Narko-Terörizmle mücadele operasyonu başarıyla tamamlanmıştır” denildi.

Kenevirler imha edildi..

Açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Söz konusu operasyonda, önceden tespiti yapılan;(89) farklı noktada 7 milyon 571 bin 062 kökkenevir bitkisi, arazide çalılar arasına  gizlenmiş  poşetler ve çuvallar içerisinde 1 ton 600 kg esrar, kenevir bitkilerini sulamak maksadıyla tarlaların içerisinde kurulu şekilde tespit edilen 8.400 metre uzunluğundaki su hortumu/borusu, (6) adet su motoru ele geçirilmiş, ele geçirilen esrar muhafaza altına alınmış, kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip diğer malzemeler ile birlikte yerinde imha edilmiştir.

Ülke genelinde tek seferde yakalanan en büyük

Lice İlçesi Bağlan Köyünde icra edilen temas araması esnasında, elinde bulunan uyuşturucu maddeyi yere atarak kaçmaya çalışan bir şahıs yakalanarak hakkında adli işlemlere başlanılmıştır. Diyarbakır ili Lice ilçesinde ele geçirilen kenevir bitkisi, son 4 yıl içerisinde ülke genelinde tek seferde yakalanan en büyük miktar olmuş, uyuşturucu maddeyi kaynağında yok ederek milyonlarca vatandaşımızın zehirlenmesine engel olunmuştur. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.” (Haber Merkezi)

işletim sistemleri

Diyarbakır’da Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!