Diyarbakır’da Yıkılan Sözel Apartmanı’nın 5 Katı Kaçak!

featured

Kahramanmaraş merkezli büyük depremler sonrasında Diyarbakır’da yıkılan binalar arasında yer alan 10 katlı Sözel Apartmanı’nın 5 katı kaçak olduğu açıklandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kentlerden birisi olan Diyarbakır’da da 1’i boş 7 apartman depremler beraber yıkıldı. 414 insanın yaşamını kaybettiği Diyarbakır’a yıkılan binaların kaçak yapı olduğuna ilişkin iddialar sürüyor. İddialar arasındaki Sözel Apartmanı, ruhsatında 5 katlı olup, diğer 5 katının da kaçak bir şekilde inşa edildiği dile getirildi.

Yenişehir ilçesi çevre sakinlerinden güvenlik görevlisi Mustafa Çetinkaya, Sözel Apartmanı’nın müteahhidi ve ailesi çöken binanın enkazında hayatlarını kaybettiklerini söyleyerek, binanın yıkıldığı anları şöyle anlattı: “Depremden önce şimşek çakar gibi büyük bir aydınlanma oldu” ifadelerini kullandı.

Daha sonra sarsınca kulübeden koşup dışarı kaçmaya çalıştım. Sonra yanımızdaki 10 katlı bina olduğu yerle bir oldu, burada bulunan araç vardı üzerine düştü. Toz duman kalktı, her yer kıyamet oldu. Bildiğimiz kadarıyla buranın ruhsatı 5 katlıydı, sonradan müteahhidi binanın 5 katını kaçak yapmış, 10 kata çıkartmış. Kolonlar kaldırmayınca çökmüş, zaten müteahhidi de burada 1. katta ailesiyle birlikte enkaz altında kalarak vefat etmiş” dedi.

Diyarbakır’da Yıkılan Sözel Apartmanı’nın 5 Katı Kaçak!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!