Adnan Oktar’a 8 Bin 658 Yıl Hapis Cezası Verildi!

featured

2022 yılının kasım ayında İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nin vermiş olduğu kararda örgüt lideri Adnan Oktar’la birlikte örgüt yöneticisi olan ve aralarında Tarkan Yavaş, Alev Babuna’nın da bulunduğu 14 elebaşı “örgüt yöneticiliği”, “çocuğun cinsel istismarı”, “cinsel saldırı”,“nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs”,  “eziyet” gibi çeşitli suçlardan toplamda 8 bin 658 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme, yargılanan diğer sanıkları da “örgüt üyeliği” ve “cinsel suçlar” başta olmak üzere birçok suçtan ağır cezalar verdiği öğrenildi. İşte Detaylar..

8 Bin 658 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Karar, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından incelendi. Daire, 73’ü tutuklu 215 sanık hakkında kararını açıkladı. Dosyada 126 mağdur bulunurken, örgüt lideri Adnan Oktar ile Ayşegül Hüma Babuna, Alev Babuna, Tarkan Yavaş, Ulviye Didem Ürer gibi 14 örgüt yöneticisinin toplamda 8 bin 658 yıllık, diğer örgüt üyesi sanıkların da çeşitli oranlardaki hapis cezalarına dair istinaf başvurusu esastan reddedildi. Daire, sanıkların “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “cinsel saldırı”, “suç örgütüne üye olma”, “örgüte yardım etme”, “eğitim hakkının engellenmesi” gibi çeşitli suçlardan verilen hapis cezalarını onadı.

Adnan Oktar’a 8 Bin 658 Yıl Hapis Cezası Verildi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!