Akaryakıta çifte indirim!

featured

Bu gece yarısından sonra geçerli olacak şekilde motorinde 5 kuruş, LPG‘de ise 72 kuruş indirim yapıldı.. Yapılan indirimin pompa fiyatlarına yansıyacağı aktarıldı. Benzine gelecek olan 41 kuruşluk indirimin tamamı ise ÖTV‘nin yerine konulmasında kullanılacak.

YENİ FİYATLAR BU ŞEKİLDE

İndirimlerin ardından LPG’nin litre fiyatı Ankara’da ortalama 8,75 liradan 8,03 liraya, İstanbul’da ortalama 8,70 liradan 7,98 liraya ve İzmir’de 8,58 liradan 7,86 liraya inecek.

EPGİS’in açıklaması;

“Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 25/12/2021 tarihinde geçerli olmak üzere Benzinde 0,41 Motorinde 0,40 LPG’de 1 TL/LT indirim gerçekleşmiştir. İndirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.” denildi.

Bir diğer açıklamada ise “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 25/12/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG’de 72 Motorinde 5 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” denildi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de içinde olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanmakta. Bu hesaplanma sonucunda ise dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler göstermekte. Türkiye’de LPG ürün fiyatlaması ise Cezayir‘de yer alan Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılıyor.

Diğer haberler için tıklayınız.

 

Akaryakıta çifte indirim!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!