Amedspor’a Mermi ve Bıçaklar Atıldı!

Bursaspor – Amedspor‘un bugünkü yapacağı maç öncesinde Bursaspor oyuncuları ve taraftarı Amedspor takımının oyuncularına saldırdı. Hakem bu olaylara rağmen maçı iptal etmedi.. Saat 14.00’da başlaması planlanan maçın öncesinde istenmeyen olaylar çıktı. Saha içerisine pet şişe, ve taşlar atıldı.

Amedspor takımı, maç öncesinde ısınmak için sahaya çıktığı sırada tribünlerde maç izleyen Bursaspor taraftarları ırkçı sloganlar atmaya başladı. Bursasporlu futbolcular ise bu sırada Amedsporlu futbolculara saldırdı.

Yapılan bu ırkçı saldırılara rağmen ve Amedspor Kulubü yönetiminin yapmış olduğu tüm uyarılarına rağmen hakem maçı iptal etmedi..

Amedsporlu 6 oyuncu yaralandı

Yapılan bu saldırılara rağmen oynanan maçta, Amedsporlu 6 futbolcu yaralandı. Saldırıların maçtan sonrada devam etmesi üzerine Amedspor futbolcuları ve yönetimi stadyumdan dışarıya çıkamadı.

Yıldırım, bugün maç esnasında ve öncesinde yaşananlara karşı açıklama yaptı: “Resmen bir oyuncumuzun burada ölmesini beklediler” dedi ve sözlerine bu şekildedevam etti:

“Oyuncularımız ısınmak için sahaya çıktı,  Saldırı ilk önce taraftardan daha sonra Bursasporlu oyunculardan geldi. Bu şekilde sahaya çıkılamayacağını belirtmemize rağmen dikkate alınmadı.

“Oyun boyunca sahaya mermi, bıçak, havai fişek, torpil, demir, su şişesi be başka cisimler atıldı. Hakem resmen biri arkadaşımızın ölmesini bekledi, hiçbir şekilde maçı durdurmadı.

Maçtan sonra saldırılar devam etti


“Biz soyunma odasına giderken Bursaspor güvenlik görevlileri, polisler ve stadyum görevlileri oyuncularımıza saldırdı.

“Bu saldırıların hepsinin kamera kaydı var, görüntüleri izliyoruz. Kulüp olarak suç duyurusunda bulunduk, saldırıda yaralanan oyuncularımız darp raporu aldı. Ayrıca bireysel olarak da suç duyurusunda bulundular.”

Yıldırım, son olarak maçın bitmesinden 3 saat geçmesine rağmen hâlâ stadyum‘dan çıkamadıklarını ifade etti ve “Dışarıda bekleyen saldırganlar olduğu söyleniyor, saldırıların devam edeceği tehlikesinden dolayı statta bekletiliyoruz” sözlerine yer verdi.

Amedspor’a Mermi ve Bıçaklar Atıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!