Amedspor’un İlk Maçına Taraftar Yasağı!

featured

Türkiye Futbol Federasyonu TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor’un grupta oynayacağı ilk maça deplasman yasağı getirildiği duyuruldu.

Amedspor’un 2022-2023 sezonun ilk maçında deplasmanda Isparta 32 Spor’la deplasmanda yapacağı maç ile ilgili deplasman yasağı getirildi. Isparta İl Spor Güvenlik Kurulunun kararı ile maça Amedspor seyircisi alınmama kararı alındı.

Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, deplasman yasağı ile ilgili Isparta 32 Spor ile görüşmelerin devam ettiğini ancak sonucun değişeceği yönünde kendisinde bir kanaat oluşmadığını açıklayarak, “Güvenlik nedeniyle alındığı söyleniyor. Karar üzücü, ilk maçımızda taraftarımızla buluşmak isterdik. Girişimlerimiz sürüyor” açıklamasını yaptı.

Öte yandan konuyla ilgili sosyal medyada paylaşımda bulunan Amedspor Barikat Taraftar Grubu karar tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

“Taraftarlarımızın Dikkatine! Günlerdir İstanbul, Ege, Akdeniz ve Çukurova gruplarımızın hazırlık yaptığı Ispartaspor maçına deplasman yasağı getirildi.

Bu yasağın öne sürülen sözde güvenlik sebeplerinden olmadığı, Amedspor’a özel ötekileştirici bir tutum olduğunun farkındayız.” diye konuştu.

Amedspor’un İlk Maçına Taraftar Yasağı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!