Asgari Ücrete Zam Sinyali!

featured

Asgari ücret‘lilere ve emekli ücretlerine yapılan artışlar; yağmur gibi yağan zamlar karşısında mum gibi eridi.. İktidar kanadından ise ek zam sinyali verildi.. Ak Parti Grup Başkanvekili olarak görev yapan Cahit Özkan, asgari ücrete yılda iki kez zam getirilmesinin mümkün olup olmadığıyla ilgili bir soruya, “Bu yapılabilir. Şu andaki mevzuat gereği yılda bir kez yapılıyor ancak bunu değiştirmek mümkün. Zamanı geldiğinde bir yıl geçmesi beklenmeksizin zam yaparız” diye konuştu..

“VATANDAŞIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

Tarihin en yüksek asgari ücret artışını gerçekleştirdiklerini belirten Özkan, “Adeta ezber bozduk. CHP, işçinin emeğini alın terini bilmez ki. Maliyet artışları nedeniyle gerekirse hükümetimiz Cumhurbaşkanımız yeniden asgari ücret fiyat artışını gündeme getirebilir. Bizler vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.” dedi.

“OCAK AYI DEMEDEN HAREKETE GEÇERİZ”

Yeni bir düzenleme için sinyali veren, “Sayın Cumhurbaşkanımız ifade etmişti. Önümüzdeki aylarda asgari ücrette ikinci bir düzenleme yapılabilir. Milletimizin menfaati ne gerektiriyorsa bunu yapmaya hazırız. Bu CHP’nin aklına gelmez biz yaparız. Zamanı geldiğinde illa ocak ayı demeden harekete geçeriz.” şeklinde açıklama yaptı.

ASGARİ ÜCRETE NE KADAR ZAM YAPILDI?

2021’de 2 bin 825 TL olan asgari ücret, 2022 yılı için yaklaşık yüzde 50 oranında bir artışla 4 bin 253 TL olarak zam yapılmıştı. Asgari ücrete günlük 47,5 TL zam yapıldı.

Asgari Ücrete Zam Sinyali!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!