Batman’da Nesli Tehlike Altında Olan Sırtlan Ölü Bulundu

featured

Batman’ın Gercüş ilçesinde, bir aracın çarptığı nesli tükenme tehlikesinde olan çizgili sırtlan öldüğü öğrenildi. Ölen çizgili sırtlanı fark eden kişi, “Köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, çizgili sırtlan olduğunu anladım. Şoför arkadaşlara sesleniyorum burada biraz daha dikkatli olsunlar” dedi.

Gercüş’ün Akyar köyü karayolunda, yol kenarında nesli tükenmekte ‘kırmızı listede’ olan çizgili sırtlan ölmüş oalrak bulundu. Nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlana plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen bir aracın çarptığı değerlendirildi.

İLK BAŞTA KÖPEK ZANNETTİM


Yoldan geçen vatandaşlardan Özgür Avşar, “Batman’dan Gercüş ilçesine doğru gelirken yolda fark ettik. Baktım yolun ortasında başka araçların da kazasına neden olacağını düşünerek yoldan kaldırmak istedim aracımızı yol kenarına park ettik. Daha sonra da yoldan çıkarmak için arabadan indik. En başta köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, Çizgili Sırtlan olduğunu fark ettim. Bu çizgili sırtlanların nesli tükenmiş, bunun için şoför arkadaşlara sesleniyorum burada biraz daha dikkatli olsunlar. Yazık, günah çizgili sırtlan ölmüş sonuçta onlar da bir canlı” ifadelerini kullandı.

Batman’da Nesli Tehlike Altında Olan Sırtlan Ölü Bulundu
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!