Bazı Yerlerde Salgın Hiçe Sayılıyor!

featured

Türkiye’de artan Koronavirüs vaka sayıları ile verilen mücadele aralıksız devam ederken Diyarbakır Et ve Süt Kurumu Satış Mağazası önünde uzayan kuyrukta salgına davetiye çıkarıyor. Hiçbir sosyal mesafe kuralının dikkate alınmadığı kuyruğa giren vatandaşlar, salgına hiçe sayıyor. Kurumun bahçesinde uzayan kuyruk kameralara yansırken, çevredeki vatandaşlar bu duruma tepki gösteriyor.

YENİGÜN’ün haberine göre, Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanı başta olmak üzere tüm yetkililerin sürekli yaptığı sosyal mesafe uyarısı dikkate alınmıyor. Kimi kurumların önünde oluşan kuyruklarda vatandaşlar, koronavirüs salgınını hiçe sayıyor. Diyarbakır’ın Merkez Yenişehir İlçesi’ndeki Şehitlik semtinde bulunan Diyarbakır Et ve Süt Kurumu Satış Mağazası önünde uzayan kuyruk Kovid-19 salgına davetiye çıkarıyor. Ucuz et alabilmek için sabahın erken saatlerinde kurumun önüne gelerek sıraya giren vatandaşlar, hiçbir sosyal mesafe kuralına uymuyor.  Kurumun bahçesindeki uzun kuyruk, kameralara yansırken, vatandaşların Koronavirüs’e aldırış etmediği dikkat çekiyor.

‘Burada salgın kimsenin umurunda değil’

Çevredeki vatandaşlar, söz konusu duruma tepki gösteriyor. Vatandaşlar, “Koronavirüs salgını olmasına rağmen vatandaşlar burada uzun kuyruklar oluşturuyor. Burada salgın kimsenin umurunda değil. Sağlık Bakanımız başta olmak üzere tüm yetkililer sosyal mesafe kuralların uyulması konusunda sık sık çağrılar yapıyor. Ancak görünen o ki bu kimse bunun umurunda değil. İnsanlar girdikleri kuyruklarda Koronavirüs’ü hiçe sayıyor. Vatandaşı anlıyoruz geçim sıkıntı nedeniyle daha ucuz et almak için uğraşıyor. Ama bunu yaparken lütfen sosyal mesafe kurallarına uysunlar. Et ve Süt Kurumu yetkililerine de seslenmek istoruz. Buradaki satış mağasında sürekli bu görüntüler oluyor. Şehrin dört bir tarafından insanlar buraya et, kıyma, sucuk ve kavurma almaya geliyor. Şehrin farklı noktalarına da birer mağaza açılsa bu görüntüler çıkmaz ortaya. Bu konuda herkesi duyuralı olmaya davet ediyoruz” dedi.

DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Bazı Yerlerde Salgın Hiçe Sayılıyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!