Boş Villalarda Günlerce Kalıp Milyonluk Soygun Yaptılar!

featured

Diyarbakır’da bir sitede keşif yapan hırsızlar, ev sahiplerinin olmadığı villalarda günlerce kalıp milyonlarca değerinde ziynet eşyası çaldıkları belirlendi.

Olay, 19 Ocak Perşembe günü Diyarbakır merkez Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi’nde özel güvenlikli bir sitede meydana geldiği öğrenildi.. Edinilen bilgilere göre, sitenin güvenlik sayısının az olması sebebiyle hırsızlar duvardan atlayıp sitenin içerisine girdi. Güvenlik görevlilerin fark edemediği hırsızlar, günlerce site içerisinde keşif yaptı. Site içerisindeki daireleri dolaşıp boş olduğunu tespit eden hırsızlar, her evden yaklaşık 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası çaldı. Hırsızlar, hiçbir şey olmamış gibi evlerde yemeklerini yiyip, içeceğini içip daha sonra günlerce hırsızlık yaptıkları villalarda kaldığı ortaya çıktı.

Eve geldik her şey darmadağın!


Evi soyulanlar arasında yer alan site sakinlerinden Murat Çelik, 900 bin lira değerinde ziynet eşyasının çalındığını ifade ederek söyleyerek, olay günü İstanbul’da olduğu söyledi. Polis ekiplerinin rutin GBT kontrolleri sırasında hırsızların yakayı ele verdiğini açıklayan Çelik, “Daha önceki yaptığı suçlarından dolayı aranan bir hırsız bu. Polis ekipleri yakalayınca bizim evi de soyduğunu orada tespit ediyor. Bilgi aldıktan sonra eve geldik her şey darmadağın. Hırsızlar burada 4-5 eve girmiş. Kimi zaman evde olmayanlarımız oluyor. Burası güvenli bir site olduğu için ister istemez yönetime de kapıdaki güvenliğe de güveniyoruz. Ama maalesef girdiğimiz durum bizi yanılttı.

Aldığımız bilgiye göre hırsızlar, site içerisinde 10 güne yakın cirit atmışlar. Yetmeyip dinlenmek amaçlı boş evlerde uyuyup kalkmışlar. Sanki babalarının eviymiş gibi site içerisinde dolaşmışlar. Hırsızlar hiçbir şey olmamış gibi bir de komşularımızın evinde bulunan dolapta yemek yiyip meyve suyu içmişler. Rahat bir şekilde evleri soyup çıkmışlar.

Hırsızlar hemen hemen sitedeki bütün evleri kontrol etmişler ilk birkaç gün. Daha sonra evde olmayanları tespit edip soymuşlar. Biz de güvenli bir site diye ziynet eşyalarımızı kasada bırakıyorduk. O kasayı da ne yazık ki soymuşlar. Bizim eve hırsızlar bahçedeki masaları üst üste koyup balkona tırmanmışlar. Daha sonra balkonda kapalı olan kepengi zorla açıp içeri girmişler. Hırsızların ev içerisinde karıştırmadıkları yer yok.

Banyo dolabından mutfak dolabına kadar bütün yerleri didik didik aramışlar. Ne kadar hafif ve ağır ziynet eşyası varsa kasayı patlatıp alıp çıkmışlar. Bu hırsızlık olayında yaklaşık 900 bin lira zararımız bulunmakta. Diğer evlerde ise 1’er milyon TL takıların kayıp olduğu söyleniyor” diye konuştu.

Çelik, sitede güvenliğin artırılması gerektiğini belirterek, “Sitemizde 30 güvenlik personelinin olması gerekirken herhalde personel çıkarmışlar. Özellikle gece vardiyasındakiler için uygulanmış bu. Bence sebebi de budur. Hırsızların burada rahat dolaşmasının sebebi güvenlik eksiğidir. Yönetimi konu ile ilgili dinlediğimizde güvenlikler için ağır yaptırım uygulanacağını söyledi. Yeni kameraları takmayı düşünüyorlarmış.

Sebebi ise evleri dışarıdan gören kameranın olmayışı. Kamera sadece giriş çıkışı çekiyor. Hırsızlar kapıdan değil de duvardan atlayıp siteye girmişler. Duvarın orayı da yönetime sorduğumuzda kör nokta olduğundan dolayı kameranın görmediğini söylüyorlar. Emniyetten aldığımız bilgilere göre bunların çete olduğu düşünülüyor. 15-20 kişilik grup söz konusu. Böyle zengin ailelerin evlerine girmek suretiyle tehdit, şantaj ve gasp hepsi var bunlarda” diye konuştu.

Boş Villalarda Günlerce Kalıp Milyonluk Soygun Yaptılar!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!