Bursa’da yangın faciası: 8 çocuk ve anne hayatını kaybetti

featured

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde dün gece saatlerinde bir evde yangın çıktı. Değirmenönü mahallesindeki yangında ilk belirlemelere göre 8’i çocuk 9 kişi can verdi. Dumandan etkilenen 3 kişi de hastaneye kaldırıldı

Yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Valisi Yakup Canbolat yangının Suriyeli bir ailenin yaşadığı dairede çıktığını söyledi.

Yangının itfaiyenin ilk belirlemelerine göre sobadan kaynaklandığını belirten Canbolat, “Orta katta şu ana kadar yapılan tespitlerde 9 ceset var. Bunların 8’i çocuk ve biri anne” dedi.

23.52’de itfaiyeye yangın ihbarının geldiğini belirten Canbolat, şöyle devam etti: “İtfaiye ekiplerimiz hemen bölgeye intikal ediyor ve yangını söndürmeye çalışıyor ama maalesef ki yangın söndürüldükten sonra içerideki tablo üzücü. İçeride 9 ceset var. Bunların 8’i çocuk, biri anne. 8 çocuktan 6’sı buradaki aileye ait, ikisinin ise yeğenleri olduğunu tespit ettik. Baba dışarıda. Baba gelip yangına müdahale ederken dumandan etkileniyor. Daha sonra 112 ekiplerimiz onu devlet hastanesine kaldırmış. Sağlık durumu iyi. İçerideki yangında maalesef 9 Suriye kökenli insanımızı kaybettik. Ayrıca en üst katta oturan yine bir anne, baba ve çocuk, Suriye kökenli insanımız da dumandan etkilenmiş. Genel sağlık durumları iyi gözüküyor.”

Çocukların yaşlarının 3 ile 10 arasında değiştiği bilgisini veren Canbolat, yangının çıkış nedenine ilişkin de “İtfaiyemizin ön tespitleri sobadan kaynaklı olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor” dedi.

Bursa’da yangın faciası: 8 çocuk ve anne hayatını kaybetti
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!