DBP Binalarına Operasyon: Gözaltına Alınanlar Diyarbakır’a Getirilecek!

featured

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca 9 ilde yürütülen soruşturma kapsamında DBP Genel Merkezi ve birçok ilde bulunan DBP binalarına operasyon düzenlendi. Eş Genel Başkan Keskin Bayındır’ın da aralarında olduğu çok sayıda yönetici gözaltına alındığı öğrenildi..

Bugün sabah saatlerinde Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) binaları ve yöneticilerinin evlerine operasyon düzenlendi. Genel Merkez Danışma Bürosu’nun çevresi sabahın erken saatlerinde polis tarafından ablukaya alındı.

KESKİN BAYINDIR GÖZALTINA ALINDI

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır’ın da evinde gözaltına alındığı öğrenildi. Bayındır’ın Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü..

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, milletvekilleri Dersim Dağ, Remziye Tosun, İmam Taşçıer ve Feleknas Uca, aramaların sürdüğü DBP Genel Merkez Danışma Bürosu’na gitti. HDP İl Eşbaşkanları Zeyyat Ceylan ve Gülistan Atasoy da aramaların yapıldığı binanın önünde bekliyor.

DBP’nin Ankara Balgat’ta bulunan Genel Merkez binasına da operasyon yapıldı. Soruşturmaya dair bilgi vermeyen polis, binanın bulunduğu sokağı giriş çıkışlara kapattı. Polisin binadaki araması sürüyor.

Mardîn, Şırnak, Van, Batman, Urfa ve Gaziantep’in de aralarında olduğu birçok kentteki parti binalarına operasyon düzenlendi.

GÖZALTINA ALINANLAR DİYARBAKIR’A GETİRİLECEK

Alınan bilgilere göre partinin Şırnak İl Eşbaşkanı Zeki İrmez, Van İl Eşbaşkanları Şengül Polat ve Harun Okay, Urfa İl Eşbaşkanı Hidayet Enmek, Antep İl Eşbaşkanları Ethem Ünal ve Zeliha Aslan, Mardin İl Eşbaşkanı Şerafettin Aslan gözaltına alındı.

DİYARBAKIR’DAN SON DAKİKA HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

DBP Binalarına Operasyon: Gözaltına Alınanlar Diyarbakır’a Getirilecek!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!