Depremde Çöken Aslında Binalar Değil, Âhlaktı…

featured

İnsanların ruhu açılmış, ortalık yerde duruyor. Herkesin herkese her şeyi sorabileceği günlerdeyiz. Herkesin birbirinin ruhuna dokunabileceği günlerde… Deprem sadece hayatları ve şehirleri değil, insanı insandan ayıran setleri de yıkmış. Ne varsa yıkıp geçmiş, çıplak bırakmış. Ruh da ortada. Enkaz gibi. Savunmasız. Dayanışmaya da açık suistimale de… Bir gözlemci olarak ikisinden de görüyorum.

Ben hayırseverliğe inanmıyorum. Ben dayanışmaya inanırım. Hayırseverlik olabildiğine dikeydir, yukarıdan aşağıya yol alır. Dayanışma ise yataydır. Dayanışma diğer kişiye saygı duyar.”
Ne kadar güzel anlatmış Galeano.
“İnsanların kabuğunu sadece dayanışma açıyor. Yardımlar bile değil, dayanışma”.

Bir kez daha gördük ki, depremde çöken aslında binalar değil, ahlaktı.
Depremin bölgedeki çalışma hayatında ve istihdamda açtığı yaraları sarabilmek için aksiyonlarımızı planlarken sürecin uzun ve zorlu olacağının bilinci ile ilerliyoruz.
Depremden etkilenen ve hayatını yeniden kurmaya çalışanlara, hem bölgedeki işletmelere/kurumlara, hem de genel anlamda bölge halkına destek çabaları devam etmektedir.

10 ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Çok üzgünüz, tüm yaraların en kısa sürede sarılabilmesini temenni ediyoruz.

Depremde Çöken Aslında Binalar Değil, Âhlaktı…
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!