Depremzedeler İçin Kira Yardımı Ne Zaman Verilecek?

featured

Depremzedelere Kira Yardımı Ne Kadar Zam Verilecek? Depremzede Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzedelere yapılacak yardımları ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Depremzedelere ödenecek olan maddi destekler ve kira yardımı da vatandaşlar tarafından interner üzerinden aranmaya başladı. İşte kira yardımı ile ilgili tüm detaylar.. Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 ve 7,6’lık deprem sonrasında birçok ilimizde binalar yıkılmış ve çok sayıda insanımız maalesef hayatını kaybetmişti.

Depremden kurtulan depremzede vatandaşlar kira desteği konusunda devlet taraf-ından verilecek olan destekleri merak ediyor. Deprem yardımı nasıl ve nereden alınır? Kira yardımı başvurusu ne zaman verilecek? Başvuru şartları neler? Tüm detayları ile birlikte haberimizde görebilirsiniz.

Kira yardımıyla alakalı detaylar ortaya çıkmaya başladı. 6 Şubat tarihinde toplamda 10 kentimizde yaşanan deprem sonrasında birçok bina çökmüş ve çok sayıda insanımız vefat etmişti.

Devlet Tarafından Kira Yardımı Verilecek


Ödenecek olan kira yardımı ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da çok önemli açıklamalar yaptı. Depremden etkilenen binaların bir yıl içerisinde yeniden inşa çalışmalarına başşlanacağını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, evleri inşa edecek ve ev sahiplerini teslim edeceğiz dedi. Buralarda toplamda 10.000 TL’lik yardım da vatandaşlarımıza vereceğiz. Kurulan çadırlarda kalmayan kalmak istemeyen vatandaşlarımıza da kira bedelleriniödemek suretiyle konutlara geçmesini sağlayacağız.

14 Şubat kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan oturulamaz binalardaki vatandaşlarımıza 15 bin lira taşınma desteği ile beraber 5.000 lira ile 2000 TL arasında kira yardımlarınında yapılacağını söyledi.

Depremzedeler İçin Kira Yardımı Ne Zaman Verilecek?
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!