Dicle Üniversitesinde 15 doçent ve profesöre mesai soruşturması!

featured

Son Dakika.. Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde görev yapan 15 profesör ve doçent hakkında hastanede olmaları gereken saatlerde özel muayenehanelerinde oldukları tespit edilince soruşturma başlatıldığı öğrenildi..

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde görevli 15 profesör ve doçent hakkında hastanede olmaları gereken saatlerde özel muayenehanelerinde oldukları tespit edilince soruşturma başlatıldı. Medyascope’den Ferit Aslan’ın haberine göre, Soruşturma açılan akademisyenler arasında eski Rektör Prof. Dr. Talip Gül de bulunurken, bazı akademisyenlerin üniversite personelini bile özel muayenehanelerinde muayene ettiği şikayetler arasında yer alıyor.

Dicle Üniversitesi’nde öğretim üyesi kadrosunda bulunan ve kent merkezinde özel muayenehane açan profesör ve doçentlerin mesai saatlerinde bile üniversiteye gelmediklerine yönelik şikayetler üzerine Tıp Fakültesi Dekanlığı, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği ve Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından denetim yapıldı. Hastanede olması gereken saatlerde özel muayenehanelerinde bulundukları tespit edilen 15 profesör ve doçent hakkında tutanak tutuldu.

Dicle Üniversitesinde 15 doçent ve profesöre mesai soruşturması!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!