Diyar Galeria’nın Son Bloğu da Yıkıldı!

Diyarbakır’da Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında yıkılan Diyar Galeria İş Merkezi’nde 89 insanımız yaşamını yitirmişti. Toplam dört bloktan oluşan yapının tamamı bugün tek dokunuşla yıkıldı.

DİYAR GALERİA’NNI SON BLOĞU DA YIKILDI!

Diyarbakır’da Maraş merkezli depremlerde Galeria İş Merkezi çöktü ve enkaz altından 89 vatandaşın cansız bedeni ekipler tarafından çıkartıldı. Ağır hasar alan yapı dört bloktan oluşurken, 3 bloku tamamen ekiplerce yıkılmıştı. Galeria’nın kalan tek blokunun yıkılması için çalışmalar sürerken, enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyordu. İş merkezinin dördüncü ve son bloku 2-3 noktada kolonların kesilmesi sonrasında tek dokunuşta yıkıldı. Yapının çökmesiyle birlikte etrafa fırlayan taş ve demir parçaları bitişiğinde bulunan iş merkezinin camlarının kırılmasına yol açtı.

Diğer yandan, 89 kişinin yaşamını kaybettiği Diyar Galeria İş Merkezi ve bloklarına ait yapılan soruşturma çerçevesinde “yapım kusurları ve kolon kesme” iddialarına dair aralarında müteahhitlerin ve işletmecilerin de yer aldığı 11 zanlı “olası kastla öldürmek” suçlarıdan tutuklanmıştı, 3 firari şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Diyar Galeria’nın Son Bloğu da Yıkıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!