Diyarbakır 2023 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı!

featured

Kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği personel alım ilanları 2023 yılı için oldukça erken başladı. İlk haftalardan beri pek çok kurum alım yapmaya başlamışken; alım yapan kurumların arasına geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Başkanlığı’da eklendi. Diyarbakır‘da kaç bekçi alımı yapılacak? Diyarbakır Bekçi alım başvurusu nasıl yapılır? İşte Detaylar..

2023 yılının ilk bekçi alımlarının gerçekleştireceğini açıklayan Polis Akademisi Başkanlığı, vatandaşlar tarafından sorulan pek çok soruyu da merak ettirmeye başladı.

2023 yılında alımı gerçekleştireceği 1.250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı gerçekleştirecek olan Polis Akademisi Başkanlığı, konuyla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı bir duyuru metnini kamuoyu ile paylaştı.

Bu metinde; ‘Polis Akademisi 2023 bekçilik başvuru ücreti ne kadar, ücret nasıl yatırılır? Bekçilik başvuru ekranı e-Devlet? Bekçilik başvurusu nasıl yapılır?’ gibi bir çok vatandaş tarafından sorulan soruların yanıtını veren Polis Akademisi Başkanlığı, diğer yandan bekçi alımı kontenjanları ve il sıralaması bilgisini de paylaştı. Diyarbakır ili ve diğer alım yapılacak olan iller liste şeklinde paylaşıldı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımları yapılacak olan bekçi alımına ilişkin başvurular başladı. Başvurulara dair bir açıklama yapan Polis Akademisi Başkanlığı, duyuruda şu ifadelere yer verdi.

’26 ilimize (1.250) erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak olan Adaylar, 18 Ocak 2023 – 03 Şubat 2023 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını buradan yapabileceklerdir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi web sitesinden paylaşılacaktır. Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur.’ Açıklaması yapıldı..

BEKÇİ ALIMI İÇİN KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Alımı yapılacak olan 1.250 bekçi alımı için kayıt ücreti alacağını paylaşan Polis Akademisi Başkanlığı, ücretin gerçekleştirilecek olan ‘2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı’ için olduğunu aktardı. Ücrete dair bir açıklama gerçekleştiren Polis Akademisi Başkanlığı, 2023 yılı bekçilik sınavı ücretini kamuoyu ile paylaştı.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenmiş olan bekçilik sınavı başvuru ücreti 680 türk lirası olarak açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı aynı zamanda sınav ücretlerinin hangi bankaya yatırılmasına ilişkin de önemli bir duyuru yayınladı.

BAŞVURU ÜCRETLERİ SADECE HALKBANK’TAN ALINACAK

İnternet üzerinden ön başvuru yapacak olan bekçi adaylarının başvuru ücreti olan 680 TL’yi yatırmasıyla birlikte kayıtları kabul edilecek. Polis Akademisi Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre kayıt ücretlerinin yalnızca Halkbank’ın fiziki ve dijital sistemleri üzerinden yapılacak..

Bu kapsamda bekçi adaylarının 18 Ocak 2023 saat 09.00’dan 03 Şubat 2023 saat 17.00 tarihine kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli banka hesabına 680 TL’yi yatırmasına izin verilecek. Başvuru ücreti yatmayan başvurular Polis Akademisi Başkanlığı tarafından dikkate alınmayacak.

BEKÇİLİK KONTENJANLARI BELLİ OLDU

Polis Akademisi Başkanlığı’nın açıkladığı bir diğer konu ise bekçi alımı kontenjanları oldu. İstanbul’a 740 bekçi alınacak. Tekirdağ’e 55, İzmir 100, Muğla’ya ise 50 bekçi alınacağı bildirildi. Diğer iller ve kontenjanlar ise şu şekilde sıralandı:

Diyarbakır: 25
Van: 40
Ardahan: 15
Edirne: 15
Iğdır: 15
Gaziantep: 15
Isparta: 15
Tunceli: 15
Mardin: 15
Yalova: 15
Ağrı: 10
Aksaray: 10
Bitlis: 10
Çankırı: 10
Çanakkale: 10
Erzincan: 10
Hakkari: 10
Kilis: 10
Nevşehir: 10
Siirt: 10
Yozgat: 10
Şırnak: 10

Bekçi alımı başvuru sayfasına gitmek için tıklayınız 

Diyarbakır 2023 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!