Son Dakika! Diyarbakır Cezaevi Müze Oluyor!

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır‘da katıldığı toplu açılış töreninde 140 eserin kurdelesini keserken daha önce sözünü verdiği Diyarbakır Cezaevi ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, bugün itibarıyla cezaevinin Adalet Bakanlığı‘ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı‘na devredildiğini, bir müze ve kültür merkezi haline dönüştürüleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ,140 eserin açılışını yaptığı Diyarbakır‘da daha önceden sözünü verdiği Diyarbakır Cezaevi ile ilgili gelişmeyi de duyurdu. Habere göre bugün itibarıyla cezaevi Adalet Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilerek bir müze ve kültür merkezi haline dönüştürülecek.

DİYARBAKIR CEZAEVİ TAMAMIYLA BOŞALTILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşmasındaki ilgili bir bölüm şu şekilde; “Burada 70 binin üzerinde bir katılım var. Biliyorsunuz; bugün buraya müjdeyle geliyorum. Adalet Bakanlığımız, cezaevini tamamen boşalttı. Bugün itibarıyla cezaevimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmiştir. Bakanlığımız cezaevinin restorasyonu için gereken projeleri hazırladı. İçinde müzeden kütüphaneye, kültür ve sanat birimlerine kadar pek çok bölümün yer alacağı bu eserin şimdiden Diyarbakır’a hayırlı olmasını diliyorum.

MÜZE VE KÜLTÜR MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR

Diyarbakır cezaevi müze olacak. Kütüphanesiyle, sanat gösteri alanları ile artık bu acının yaygınlaştığı cezaevi ortadan kalkıyor. Bu tablodan rahatsız olanlar da var. Diyarbakır‘ın bu birlik ve beraberlik görüntüsü karşısında kahroluyorlar. açıklamasını yaptı..

Son Dakika! Diyarbakır Cezaevi Müze Oluyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!