Diyarbakır Merkez Cami Sonunda Açılıyor..

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Merkezi Cami’deki çevre düzenleme çalışmalarını tamamladığını duyurdu. Caminin kısa zamanda açılması bekleniyor. İşte detaylar..

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir ilçesinde inşa edilen Merkez Cami’nde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını sonunda tamamladı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, peyzaj düzenleme işi kapsamında Merkez Cami’de 21 bin 500 metrekarelik sahada yeşil alan, sert zemin, yürüyüş yolu ve ağaçlandırma çalışmalarını gerçekleştirdi.

13 bin 500 metrekarenin sert zemin olarak inşa edilen Cami‘nin çevre düzenleme çalışmalarında 8 bin metrekare yeşil alan olarak değerlendirildi.

Sert zemin alanı 9 bin metrekare cami avlusu, 2 bin 500 metrekare yürüyüş ve 2 bin metrekare asfalt yoldan oluştu.

Ekipler, camii avlusunun zemininde bazalt taş ve diğer farklı malzemeleri kullanarak estetik bir alan oluşturdu.

8 bin metrekareye 5 bin 53 bitki dikildi

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 8 bin metrekarelik yeşil alanda 11 farklı türde 152 ağaç, 2 bin 201 çalı ve 2 bin 700 yazlık ile kışlık mevsimlik çiçeklerle Merkez Cami’nin çevresi süsledi.

Vatandaşların dinlenebilmeleri için Merkez Cami’nin, belirlenen yerlerine 25 oturma bankı monte etti.

Süs havuzlarının da yer aldığı çevre düzenleme çalışmalarında ayrıca çocukların hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için oyun alanı yerleştirildi.

210 dekoratif aydınlatma, 18 aydınlatma direği ve yaklaşık 650 metre taş kaplama çevre duvarının da yapıldığı çalışmada, ayrıca açık otopark alanı da inşa edildi.

Diyarbakır Merkez Cami Sonunda Açılıyor..
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!