Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin İnşasına Başlandı

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, bin yatak kapasiteli Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin yapımına başlandığını açıkladı. Vali Su, projenin yapımı bittiğinde Diyarbakır’ın modern bir sağlık kompleksine kavuşacağını ifade etti.

DİYARBAKIR’IN MODERN SAĞLIK KOMPLEKSİ

Bünyesinde,  37 ameliyathane, 250 poliklinik, 276 genel yoğun bakım yatağı, 12 tek kişilik doğum salonu, 50 yeni doğan yoğun bakım yatağı bulunduran ve Türkiye’nin örnek sağlık kompleksleri içerisinde yer alacak bin yatak kapasiteli Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin inşaası başladı. İnşaat alanında incelemeler yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, yapım çalışmalarına başlanan bin yataklı Diyarbakır Şehir Hastanesi ile alakalı yetkililerden bilgi aldı. Vali Su, proje bittiğinde Diyarbakır’ın modern bir sağlık kompleksine kavuşacağını vurgulayarak, “Burada bölgemiz ve ilimiz açısından son derece önemli projeyi hayata geçiriyoruz. 24 ay içerisinde projenin tamamlanmasını hedefliyoruz. Diyarbakır Şehir Hastanesi bölgemiz ve kentimiz açısından son derece önemli sağlık yatırımı olacak” ifadelerini kullandı.

Vali Su’ya incelemele çalışmalarına Kayapınar Kaymakamı Arif Karaman ile İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu ile yüklenici firma yetkilileri ve ilgili kurum yetkilileri de eşlik etti.

VALİ SU, YENİ AÇILAN KLİNİKLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU


Vali Su ayrıca, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Binası içerisinde yeni açılan kliniklerde de incelemeler yaptı.  Ziyareti esnasında yeni hizmete giren Hematoloji Onkoloji Kliniği ile Pediatrik Kvc (Kardiyo vasküler cerrahi) Kliniği’nde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler alan Vali Su, hastanede tedavi gören hastaları ziyaret gerçekleştirerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin İnşasına Başlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!