Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin Yapımı Sonunda Başlıyor!

featured

Diyarbakır’da 1000 yataklı Şehir Hastanesi için ihale yapılarak sözleşmenin imzalanmasıyla beraber yapım çalışmaları başlıyor.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Doktor Hakan Pamukcu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Diyarbakır Kayapınar semtinde yapılacak olan, 1000 Yataklı Şehir Hastanesi’nin ihale süreci tamamlanmış olup Sağlık Bakanlığı ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalanmıştır.” açıklamasını yaptı.

Pamukcu, “Bünyesinde, 250 poliklinik, 12 tek kişilik doğum salonu, 37 ameliyathane,276 genel yoğun bakım yatağı, 50 yeni doğan yoğun bakım yatağı olan hastanemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasını yaptı..

En son açıklamayı HÜDA-PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç yapmıştı. Kentte yapılması planlanan şehir hastanesinin “ihale kaynaklı sıkıntılarının” giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Hastane pek çok defa medyada “Diyarbakır’ı bölgenin ‘sağlık üssü’ yapacak” sloganlarıyla yer almıştı.

HÜDA-PAR Genel İdare Kurulu Üyesi ve Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, kentte yapılması planlanan şehir hastanesinin alanına gelerek şehrin sağlık sorunlarına dikkat çekmişti..

Dinç, mevcut hastanelerin yetersizliğinden dolayı hastanelerde oluşan kuyruklar, randevu alamama, alanında uzman doktor yetersizliği ve daha birçok sıkıntının yaşandığını aktarmıştı..

“Valilik şehir hastanesinin 2023 yılında faaliyete gireceğini söylemişti”

Yetkililerin, Diyarbakır şehir hastanesi‘nin 2023 yılında faaliyete gireceğini söylediğini söyleyen Faruk Dinç, “Yıllardır yetkililer tarafından yapıldı yapılacak denilen şehir hastanesinin inşaatına bir türlü başlanmadı.

Hatta dönemin Diyarbakır Valisi Şehir hastanesinin 2023 yılında faaliyette olacağını söylemişti. 2023’e üç ay kaldı ancak ortalıkta hastane denen bir şey yok. Şu an bu alanda vatandaşlarımızın tedavi olması gerekirken in/cin top oynuyor” demişti..

Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin Yapımı Sonunda Başlıyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!