Diyarbakır vakalarda 3 büyük kenti geride bıraktı!

featured

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 3-9 Temmuz’da her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Verilere göre Diyarbakır’da 100 bin kişide 76,82’lik oranla üç büyük şehri geçti.

 

YENİGÜN ÖZEL- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.  Açıklanan vaka sayılarına göre Diyarbakır ‘da 26 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde 62,41 olan oran 3-9 Temmuz tarihlerinde 100 binde 76,82’ye yükseldi. Ankara’da, her 100 bin kişide 59,10, İstanbul’da 56,75, İzmir’de 22,16 iken Diyarbakır 3 büyükşehri geride bıraktı.

En fazla vaka sayıları bölge illerinde

Haftalık verile göre Her 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana ve Kahramanmaraş ile Tunceli’de görülürken, en fazla vaka Siirt, Ağrı, Bitlis, Van ve Hakkari’de görüldü.  Bakan Koca, açıklamasında ise ifadelere yer verdi:

“Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Kars, Erzurum, Isparta, Kütahya ve Çorum. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun.” ifadesini kullanan Koca, 3-9 Temmuz’da vaka sayısı en çok azalan illerin durumunu gösterir tabloyu da paylaştı. Buna göre, Kars, Erzurum, Isparta, Kütahya ve Çorum’un yanı sıra Tunceli, Burdur, Bayburt, Kastamonu ve Yozgat son bir haftada 100 bin kişide görülen vaka sayılarını en çok azaltan iller arasında yer aldı.”

 

Diyarbakır vakalarda 3 büyük kenti geride bıraktı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!