Diyarbakır Valiliği Personel Alacak. İşte Başvuru Şartları

featured

Diyarbakır Valiliği, TYP kapsamında Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ve bağlı diğer birimlere en fazla 4,5 ay süre kapsamında, 22 personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamada: Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı birimlerin taleplerinin giderilmesi faaliyetlerinin gerçekleştirmek için, en fazla 4,5 ay süreli, toplam 22 personel alımı yapılacak. İşte Detaylar.

Gerçekleşen depremler nedeniyle Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı birimlerin ihtiyaçlarının giderilmesi faaliyetlerini karşılamak üzere Diyarbakır‘da en fazla 4,5 ay süreli, 22 katılımcılı TYP açılacaktır. denildi..

DİYARBAKIR VALİLİĞİ PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

TYP’lere başvurular 20.03.2023 Pazartesi günü başlayıp, 21.03.2023 Salı günü sona erecek şekilde 2 gün olacaktır.
Başvurular Kuruma gelmeden ALO 170 üzerinden veya https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre kullanılarak yapılacaktır.

Seçim Yöntemi: Yüklenici (Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü) tarafından belirlenen Liste Yöntemi kullanılacaktır.

İlimize bağlı Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir, Bismil, Çermik, Ergani, Lice ve Silvan ilçelerinde ikamet eden vatandaşlardan TYP’ler için 18 yaş üstü tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilecektir. Bu ilçelerimiz dışında ikamet eden vatandaşlarımız projeye başvuru yapamayacaktır.

17.09.2017 tarihinden sonra açılan TYP’lerden azami 270 gün ve üstünde yararlananlar açılacak TYP’ye başvuru yapamayacaktır.

SGK sorguları esnasında 4/a, 4/b, 4/c sigortalılığı bulunan, Vergi Mükellefi ve Emeklilik kaydı bulunan kişiler TYP’den yararlanamaz.

TYP’ye müracaat edenler başvuru süresi içerisinde başvurularını iptal edebilecektir. İptal işlemi kişinin internet üzerinden sisteme kendi şifresiyle girmesi ile mümkün olacaktır.

TYP’lere; Adrese Kayıt Sisteminde (AKS) aynı hanede oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, daha önceki projelerde çalışan hanehalkı da dahil olmak üzere ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.

Aynı haneden başvuru yapan kişilerin başvuru tarihine en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışması sonucu elde ettikleri gelirler toplamının asgari ücretin 1,5 katını aşması durumunda bu hanede oturanlardan hiçbiri TYP’ye katılamaz. (Hanehalkının belgelenebilen Aylık net geliri 12.760,20 TL’yi aşıyorsa, brüt geliri 15.012,00 TL’yi aşıyorsa)

Liste seçim yöntemi neticesinde oluşan listeler nihai liste olmayıp, Yüklenici (Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü) ve İŞKUR tarafında gerekli inceleme ve kontrol işlemleri (Adres, SGK sigortalılık, emeklilik ve vergi mükellefiyeti sorguları, Gelir Tespiti, Katılımcı Geçmiş sorguları ve Kursiyer Geçmişleri sorguları) sonrasında listeler kesinleşecektir.

İnceleme işlemleri tamamlanmadan program başlatılmayacaktır. Nihai Listelerin açıklanması için öngörülen tarih, 25 Mart 2023’tür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır Valiliği Personel Alacak. İşte Başvuru Şartları
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!