Diyarbakır ve birçok kente yoğun kar yağışı uyarısı!

featured

Soğuk hava ve yoğun kar yağışı yurdu yeniden etkisi altına aldı. Meteoroloji, yurdun doğusunda yer alan Diyarbakır ve 16 ili turuncu ve sarı kodla uyardı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinde yer alan verilere göre, Türkiye’nin doğusundaki 17 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi..


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamaya göre: Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu(Malatya hariç),Batı ve Doğu Karadeniz, Marmara’nın kuzeyi,  Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların, Marmara’nın kuzeyi ile Diyarbakır, Elazığ, Mardin ve Batman çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Muş ilinde kuvvetli, Bitlis, Ağrı, Iğdır’ın yüksekleri, Kars’ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kesimleri başta olmak üzere Siirt’te yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Diyarbakır ve birçok kente yoğun kar yağışı uyarısı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!