Diyarbakır Yenişehir’de 4 Parsel Satışa Çıkarıldı!

featured

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, yüzlerce ev ve iş yerinin bulunduğu Dokuzçeltik mahallesindeki 4 parseli satışa çıkardığı öğrenildi.. İşte detaylar.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Dokuzçeltik mahallesindeki 4 parsel, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından satışa çıkarıldı. Mezopotamya Ajans’ta yer alan son dakika habere göre Forum AVM ve belediyenin yanında yer alan 4 parsel için 24 Ocak’ta saat 10.00’da ihale yapılacağı bilgisi verildi..

50 dönümlük parseller, kapalı teklif usulüyle ihale edilecek. İhalenin geçici teminat bedeli 5 milyon 237 bin, muhammen bedeli ise 174 milyon 575 bin lira olarak belirlendi. Söz konusu bedelin ilk taksiti peşin, geriye kalanı ise ikişer ay arayla 4 taksit olarak ödenecek. Belediyenin Satışa çıkardığı parseller üzerinde yüzlerce ev ve iş yeri bulunuyor.

Dah önce ne olmuştu?

Yenişehir Belediyesi, belediye binasının önünde bulunan ve 400’e yakın ev ile bir caminin bulunduğu mahalleyi satışa çıkarmıştı. İhale kararı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Kasım 2021 tarihinde almış olduğu “Dokuzçeltik Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı” kararına dayandırılmıştı. Diyarbakır Mimarlar Odası, Diyarbakır 3’üncü idare Mahkemesi’ne davanın öncelikli olarak ele alınması ve yürütmenin durdurulması kapsamında itirazda bulunmuştu.

Diyarbakır Yenişehir’de 4 Parsel Satışa Çıkarıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!