Diyarbakır’a Yakışmayan Görüntüler! Gece Yarısı İndirim İzdihamı

featured

Diyarbakır‘da yaşanan olay, gece yarısı Merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi 784’üncü sokakta meydana geldi. Yeni açılan bir çeyiz mağazası, ürünlerinde açılışa özel olarak indirimler yaptı.

İndirimi duyarak mağaza önüne gelen vatandaşlar, içeriye girebilmek için izdiham oluşturdu. Bölgeye tedbir amaçlı polis ve sağlık ekipleri sevk edildiği öğrenildi..

Diyarbakır‘ın Merkez Bağlar ilçesine bağlı 5 Nisan Mahallesi’nde çeyizlik ürünler satan bir mağaza yeni yıl için bir kampanya yaptı. Duyurusunun dahi yapılmadığı kampanya, yoğunluk yaşanmasın diye gece saat 00.00’da başlatıldı. Fakat gece başlayan kampanyayı duyan vatandaşlar mağazada sıraya girdi, mağaza önünde uzun kuyruklar oluştu. Kimisi annesini, kimisi çocuğunu alıp mağaza önüne geldi. yoğun kalabalığın yaşandığı mahallede, kampanya izdihama dönüştü. Mahallelinin evine dönmesi için yetkililer elektrikleri kesti, Ama yine de izdihamın önüne geçemedi. Yoğunluk yaşanmasın diye kampanyayı gece yaptıklarını söyleyen işletmeci Recep Kırak, ilk defa böyle bir izdihamla karşılaşıyoruz dedi..

İNSANLAR KAPIDAN AYRILMADI

İndirimin bugüne özel olmadığını müşterilere belirtmesine rağmen mağaza önünden ayrılmadıklarını söyleyen eden Recep Kırak, “Yoğunluk olamaması için gece saat 00.00’da kampanyamızı başlattık. Buna rağmen Diyarbakır’da ne kadar insan varsa kapımıza toplandı. Sadece Diyarbakır merkezden değil, ilçelerden bile insanlar buraya akın etti. Biz bu kadar kalabalık beklemiyorduk. Bu yoğunluğu gerçekten kaldıramıyoruz.

KALABALIK OLMASIN DİYE ELEKTRİKLER KESTİLER!

Mahallelinin dağılması için elektrikleri kestiklerini ve bunun çözüm olmadığını söyleyen yetkililer ise şunları kaydetti:

“Kampanyadan hiç kimsenin haberi yoktu. Ağızdan ağza indirim olduğu dolaşırken herkes buraya akın etmeye başladı. Kimi ayaklar altında ezildi, bazıları da içeride bayıldı. Milletin dağılması için elektriği kestiler ama çözüm olmadı. Ben bir şey almaya fırsat bulamadım.” dedi..

Diyarbakır’a Yakışmayan Görüntüler! Gece Yarısı İndirim İzdihamı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!