Diyarbakır’da 35 Yapıdan 3’ünün Yıkımı Tamamlandı

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası sonra ağır hasarlı tespit edilen 3 binanın yıkımını tamamladı.

Depremlerin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanlığı’na bağlı olan teknik ekipler, kent genelinde hasar tespit çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır‘da Yapılan çalışmalarda vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden yapısal hasar almış acil yıkılması gereken binalar tespit edildi.

Büyükşehir Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanlığı koordinasyonuyla kent merkezinde Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde ilk etapta 35 yapının yıkımına karar verilmişti.

Bu kapsamda Merkez Bağlar ilçesi Mevlana Halit mahallesi Cengizler sokaktaki 9 ve 10 katlı ile 485 sokakta bulunan 10 katlı binanın yıkımı tamamlandı.

3 binanın yıkımdan sonra çıkan molozları belediye ait hafriyat alanında toplama çalışması yürüten ekipler, acil yıkılması gereken diğer yapıların yıkılması için çalışmalarını sürdürecek.

Diyarbakır’da 35 Yapıdan 3’ünün Yıkımı Tamamlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!