Diyarbakır’da Ağır Hasarlı Binaya Elektrik Faturası Kestiler

Dicle Elektrik tarafından, Kahramanmaraş merkezli Depremlerden etkilenen illerden olan Diyarbakır’da merkez Bağlar İlçesindeki Şeyh Şamil Mahallesi’nde olan 48 daireli ağır hasarlı durumda ve mühürlü binaya elektrik faturası kesildiği öğrenildi. Depremden şimdiye dek evde oturmayan bina sakinleri, bugün kesilen faturalar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Vatandaşlar mağduriyetlerini CİMER’e taşıdı.

AĞIR HASARLI BİNAYA ELEKTRİK FATURASI GÖNDERDİLER!

Sait Bayram’ın özel haberine göre, Elektrik Dağıtım şirketi Dicle Elektrik AŞ tarafından, deprem sonrasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne bağlı hasar tespit ekiplerince yapılan incelemeler sonucu 3 bin 611 binanın ağır hasarlı binaya elektrik faturası kesildiği ortaya çıktı.

Diyarbakır’daki depremde en çok etkilenen ve çok sayıda binanın çöktüğü merkez Bağlar İlçesi Şeyh Şamil Mahallesi 665. Sokaktaki 48 dairelik Ağır hasarlı Menekşe apartmanına 300 ile 1000 TL arasında fatura kesildiği öğrenildi.

İKİNCİ DEPREMİ DEDAŞ YAŞATTI!

Binanın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği il Müdürlüğü tarafından, ağır hasarlı olarak tespit edilerek, mühürlendiğini ifade eden bina sakinleri, “6 Şubat’tan bu yana oturmadığımız evlerimize elektrik faturasının kesilmesine anlam veremiyoruz. Hem deprem hem de elektrik faturası kesen Dicle Elektrik bizi hem şok, hem de mağdur etti. Deyim yerindeyse DEDAŞ bizlere ikinci depremi yaşattı. Depremzede vatandaşlar olarak Devlet büyüklerimizden mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyoruz” dediler.

DURUMU CİMER’E ŞİKÂYET ETTİLER!

Bina sakini Adem Aydın, konu ile alakalı CİMER’e yaptığı şikayette şu ifadeleri kullandı: “Kahramanmaraş Pazarcık’ta gerçekleşem Afetten dolayı ilimiz Diyarbakır’da Afetten etkilenmiştir. Çevre ve şehircilik, iklim bakanlığı tarafından yapılan incelemelerde ikamet ettiğim bina ağır hasarlı olarak kayıtlara geçmiş ve binamız mühürlenmiştir. Binamıza hiçbir şekilde giremiyoruz bu sebepten dolayı 45 gün boyunca başka yerlerde kalmama rağmen elektrik faturası adıma düzenlenip tarafıma gönderilmiştir. Mağduriyetimin giderilmesi konusunda bana yardımcı olunuz borcun silinmesini talep ediyorum” dedi.

Diyarbakır’da Ağır Hasarlı Binaya Elektrik Faturası Kestiler
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!