Diyarbakır’da Bazı Toplu Taşıma Güzergahları Revize Edildi!

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, vatandaşların hastane, eğitim, sağlık, ticari ihtiyaçlarını rahat ve güvenli bir şekilde sağlaması amacıyla oluşturduğu toplu ulaşım ağı hizmet vermeye devam ediyor. Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Tekstil Kent arasında hizmet veren ring aracının, vatandaşlar, çalışanlar ve öğrencilerden gelen talepler üzerine Çelik Evler Mahallesine kadar uzatıldğı açıklandı.İşte detaylar..

Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tekstil Kent arasında çalışan ring aracı, 19 Ekim’den itibaren Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çelik Evler Mahallesi arasında hizmet vermeye başlayacak. Alabal ve Mermer mahalleleri ile Dağkapı arasında toplu taşıma hizmeti veren S1 kodlu araç vatandaştan gelen yoğun talep üzerine hareket saati güncellendi. 19 Ekim’de yeni saatiyle sabah 06.40’ta hizmete başlayacak araç akşam 17.20’ye kadar devam edecek. Böylece Diyarbakır Belediye Otobüs Güzergahları‘nda değişikliğe gidildi.

Şölen ve Cömertli mahallelerine toplu ulaşım

Vatandaşlardan gelen talep üzerine Ergani-Dicle-Hani arası toplu taşıma hizmeti veren aracın güzergahı Şölen ve Cömertli mahallelerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlendi. Araç, 19 Ekim Çarşamba gününden itibaren Ergani-Dicle-Hani seferlerinde Şölen ve Cömertli mahallelerinden de geçecek.

Diyarbakır’da Bazı Toplu Taşıma Güzergahları Revize Edildi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!