Diyarbakır’da Beklenen Kar Yağışı. Şehir Beyaza Büründü!

featured

Meteoroloji’nin uyarıları sonrasında Diyarbakır’da sabah saatlerinden itibaren yılın ilk karı yağmış oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Diyarbakır ve ilçeleri için yapmış olduğu kuvvetli kar yağışı, sabah saatlerinden sonra kentte etkili olmaya başladı. İşte Diyarbakır’dan kar manzaraları!

Yoğun kar yağışı ile beraber görüş uzaklığı düşerken, kentteki araç trafiği akışı azaldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerde ki ulaşımın durmaması adına çalışmalar başlatırken, kent merkezinde de ekiplerin çalışma başlattığı aktarıldı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN UYARI YAPILDI!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal medya‘dan yapılan paylaşımda ise don ve buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek olumsuz aksamalara, kar yağışlı yerlerde yer yer tipiye karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre, cumartesi sabah saatleri sonrasında bölgenin batısından başlaması beklenen yağışların Mardin, Akçakale, Şanlıurfa ve Batman çevreleri ile Diyarbakır, Bağlar, Kayapınar, Sur, Kocaköy, Yenişehir, Hazro, Çınar, Kulp, Silvan, Eğil, Bismil ilçesi ve Siirt’in yüksek kesimlerinde kuvvetli 5-20 santim, Şırnak çevresinde yer yer 20 santim üzeri kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden doları başta buzlanma ve don olaylarına bağlı ulaşımda bazı aksamalar ile kar yağışı olan yerlerde yer yer tipi şeklinde yağış gibi olumsuz olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. denildi..

Yağışların, bölgemizin batı kesimlerinden başlayarak gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir” denildi.

Bazı vatandaşlar şehir merkezinde yağan ilk kar ile beraber kar topu oynarken, bazı vatandaşlar ise araçlarının üstünde karları temizledi.

Diyarbakır’da Beklenen Kar Yağışı. Şehir Beyaza Büründü!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!