Diyarbakır’da Bir Bina İçin Daha Tahliye Kararı!

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından Diyarbakır’da yıkılan 7 bina ile beraber çok sayıda apartmanda ağır bir şekilde hasar almıştı. Merkez Bağlar ilçesindeki Tesisler kavşağında Serin-2 Apartmanı yıkılırken yanındaki Serin-1 Apartmanı için yetkililer tarafından acil yıkım kararı getirilmişti. Eşyaların tahliyesine izin verilmediği için mahkemeye başvuru yapan apartman sakinlerine mahkemeden “Tahliye” kararı geldi. Karar sonrası bina sakinleri eşyalarını tahliye etti.

APARTMAN TAHLİYE EDİLDİ!

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 2 depremin ardından ağır hasar aldığı belirtilen Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki Serin-1 Apartmanı için acil yıkım kararı getirilmişti. Kararın ardından 30 dakikalık tahliye izni verilirken sadece 10 daire tahliyesini sağlayabildi. Fakat ertesi gün deprem olunca tahliye kararı askıya alınmıştı. Karar sonrası delil tespit davası açan apartman sakinlerine sevindirici haber mahkeme tarafından geldi.

Mahkeme tahliye kararı verdikten sonra apartman sakinleri ve esnaflar acil yıkım kararı getirilen evlerinden eşyalarını asansörler ile tahliye ettiler.

KAYNAK : YENİGÜN HABER

Diyarbakır’da Bir Bina İçin Daha Tahliye Kararı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!