Diyarbakır’da Bir Kişi Kendi Bedenini Ateşe Verdi!

Diyarbakır’da Bir Kişi Kendi Bedenini Ateşe Verdi!
17 Ocak 2023 13:06 | Son Güncellenme: 17 Ocak 2023 13:23

Son dakika.. Diyarbakır‘ın Sur ilçesinde 25 yaşlarındaki genç bedenini ateşe verdi. Ağır yaralanan genç hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi Keçi Burcu’nda adı henüz tam olarak öğrenilemeyen bir kişi, yanında getirdiği yanıcı madde ile bedenini ateşe verdi. Çevredeki vatandaşların olayı bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ile 112 ekipleri sevk edildi. Kimliği belirlenemeyen kişiye ekipler tarafından müdahale edildi. Diğer bir iddiaya göre kendini yakmak isteyen gencin adı Mehmet Akar olduğu aktarıldı. İşte detaylar..

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, vücudunun büyük bir bölümü yanan ve 25 yaşlarında olduğu belirtilen genç hastaneye kaldırılırken, durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Mehmet Akar’ın annesi Hacire Akar, oğlunun “dağa kaçırıldığı” iddiasıyla 22 Ağustos 2019 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, kayıp çocuğu için müracaatta bulunmuştu. Yaptığı müracaat ardından HDP Diyarbakır İl Örgütü binası önünde giden anne Akar, oğlunun parti binasına girdikten sonra bir daha çıkmadığını ve buradan dağa kaçırıldığını iddia ederek, HDP’lileri suçlamıştı ve oturma eylemine başlamıştı.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.