Diyarbakır’da Deprem Konutlarının Yapımına Başlandı

Diyarbakır’da depremzedeler için konut çalışmalarına başlandı. İhale süreci biten bin 22 konutun şantiyeleri kurulduktan sonra iş makineleri kazmaya başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremin zarar verdiği Diyarbakır’da evi hasar gören depremzede vatandaşlar için Karacadağ eteklerindeki Oğlaklı Mahallesi’nde devlet hazinesine ait 6 bin 200 dönümlük mera arazisi TOKİ kurumuna devredildi. Depremzede vatandaşlar için planlanan konutların çalışmaları başladı. Temel kazma işlemi başlayan ve ilk etapta ihalesi biten bin 22 konutun şantiye çalışmaları bitti. İş makineleriyle aralıksız çalışmaların devam ettiği konut inşaatı, 61 bloktan oluşacak. Karacadağ eteklerinde bulunan bin 100 nüfuslu Oğlaklı Mahallesi’nde toplamda 27 bin konut yapılacak.


Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da depremden etkilenen evleri hasar gören vatandaşlarla beraber iftar yaptı. İftarda açıklamalar yapan Bakan Bozdağ, “Diyarbakır’a yaklaşık 27 bin bağımsız konut, köy evleri ve hayvanlar için de ahır ve diğer ihtiyaçları karşılayan yerler yapacağız. Bunların hepsinin planlaması bitti. İnşallah yakında da temeli atılacak. Evi yıkılan, ağır ve orta hasarlı olan vatandaşlarımızın her biri bu evlerden istifade etme imkanları olacaktır” açıklamalarını yapmıştı.

Diyarbakır’da Deprem Konutlarının Yapımına Başlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!