Diyarbakır’da Et Fiyatlarına Zam Geldi!

Diyarbakır‘da et fiyatlarına zam geldi. Diyarbakır’da şap hastalığı nedeniyle etin kilosuna bir haftada tam 50 tl zam geldi. Diyarbakır’daki hayvan pazarı şap hastalığı korkusu nedeniyle son bir haftadır boş. İşte Detaylar..

Bölgedeki illerde son günlerde hayvanlar arasında yayılan şap hastalığından dolayı bölge genelinde hayvan alım satımı yetkililerce yasaklanmıştı. Diyarbakır ve diğer kentlerde şimdiye kadar hayvanlarda şap hastalığına rastlanmadığını ifade eden hayvan sahipleri, hayvan alış ve satışının serbest bırakılmasını talep etti. Diyarbakır’da yasaktan dolayı etin kilosuna son bir haftada 50 TL zam geldi. Kasaplar da bu durumdan oldukça şikayetçi.

DİYARBAKIR’DA ETİN KİLOSU 250 TL OLDU!

Hayvan Yetiştiricileri Bölge Müdürü Muhammed Albayrak, “Hayvan pazarı kapatıldı. Hayvanları bir şehirden diğer bir şehire de götüremiyoruz, izin verilmiyor. Yolda durdurulduğumuz zaman ceza kesiliyor. Bütün hayvanlar içeride kaldı. Biz sadece kesim vakti gelmiş olan hayvanların kontrol edilmesini istiyoruz. Eğer bu hayvanlarda hastalık tespit edilmezse keseceğiz” dedi. Veteriner hekimlere göre de Diyarbakır’da şimdiye kadar şap hastalığına rastlanmadığı ifade edildi. Ama devlet bu riski aşı ile ortadan kaldırabilir.

Veteriner Dr. Zeki Kanay, “Bu hastalığa karşı yeni bir aşı hazırlanacak diyorlar. Tarım Bakanlığı hazırladık diyor ama bie göre yeterli değil” açıklamasını yaptı. Hayvan kesimi bölgenin tamamında yasaklandığı için sadece Diyarbakır’da değil, bölge genelinde hayvan sahipleri oldukça sıkıntı çekiyor.

Diyarbakır’da Et Fiyatlarına Zam Geldi!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!