Diyarbakır’da Fahiş Fiyata Geçit Verilmiyor!

Diyarbakır’da Fahiş Fiyata Geçit Verilmiyor!
28 Şubat 2023 15:43

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Başkanlığı marketlere ve nakliyecilere yönelik fahiş fiyat denetimlerini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda depremin ardından marketler ve nakliyecilerin fahiş fiyat uygulayıp uygulamadığını belirlemek için denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekipleri, kent merkezinde marketleri fahiş fiyat, fiyat etiketi ve son kullanma tarihi konusunda denetledi. Yapılan çalışmada iş yerlerine 6 haksız fiyat denetim tutanağı, 23 uygunluk tespit tutanağı ve 1 iş yerine ise etiket olmadığı için ceza tutanağı düzenlendi, son kullanma tarihi geçen ürünlerin imhası gerçekleştirildi.

Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, şikayet sonrası harekete geçerek nakliyecilerin taşıma izin belgesini kontrol etti. Yapılan denetimler sonucunda fahiş fiyat uygulanmaması uyarısında bulunan zabıta ekipleri, izin belgesi olmayan 3 nakliyeciye cezai işlem uyguladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, fırsatçılık yaparak vatandaşların mağdur edilmesini önlemek amacıyla denetimlerine devam edecek.

RESMİ AÇIKLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.