Diyarbakır’da Fırın İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı!

featured

Emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep eden fırın işçileri, Diyarbakır‘da iş bırakma eylemi yaptı.

Diyarbakır‘da çalışma şartlarının iyileştirilmesini isteyen fırın işçileri, Dağkapı Meydanı’nda greve gitti. “Diyarbakır fırıncıları haklıdır kazanacaktır”, “Sigortasız işçiliğe son” “Sendika istiyoruz, adaleti sağlayacak başkan istiyoruz”,  ve “Tam yevmiye hakkımız, söke söke alırız” sloganlarıyla, eyleme kentte faaliyet gösteren birçok fırın işçisi katıldı.

BİZ EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ

Çalışma şartlarının yasal haklar çerçevesinde düzeltilmesini istediklerini söyleyen fırın işçisi Recep Öztekin, sigortasız ve tatilsiz haftanın her günü 14 saat yoğun bir iş temposuyla çalıştıklarını söyledi. Yoğun çalışmanın sonucu olarak gün sonunda aldıkları yevmiyenin verilen emeğin karşılığı olmadığını dile getiren Recep Öztekin, “Bu konunda işçiler olarak mağduriyetimizi yetkili makamlara beyan ediyoruz. dedi..

Türkiye genelinde yaşanan büyük ekonomik sıkıntılar, alım gücünün oldukça düşmesi, bunun karşılığında biz fırın çalışanları ve ustaların emeğinin karşılık bulmamasından dolayı fırın çalışanları olarak iş bıraktığımızı burada bir kez daha dile getiriyoruz. Fırın çalışanları lehine gerekli hassasiyetin gösterilip çalışma şartlarımızın iyileştirilmesini talep ve temenni ediyoruz” diye konuştu.  Grev, “Başkan istifa” sloganlarıyla sona erdi..

KAYNAK M.A

Diyarbakır’da Fırın İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!