Diyarbakır’da Girilmesi Yasak Sitede 128 Su Sayacı Çalındı!

featured

Diyarbakır’da merkez Kayapınar ilçesinde deprem nedeniyle yetkililer tarafından ağır hasar raporu verilen 4 bloklu sitede 128 su sayacı, kapı panjuru gibi malzemeler çalındı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkilediği 11 kent arasında olan Diyarbakır’da yaraların sarılması devam ederken, hırsızlık olaylarının artması vatandaşlarca tepkilere neden oldu. Merkez Kayapınar ilçesinde bulunan 4 bloklu Sur Huzur Sitesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanlığı uzman ekiplerince ağır hasarlı olarak tespit edilerek siteye girilmesi yasaklandı.

Kısa bir süre önce boşaltılan siteye giren fırsatçı hırsızlar binalara ait olan 128 su sayacı, elektrik panoları, panjur gibi malzemeleri çaldı.. Diğer yandan hırsızların bazı evlere girip çeşitli eşyalar çaldıkları öğrenildi.

HIRSIZLARIN YAKALANIP CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUZ

Yenigün Gazetesi’ne konuşan site sakinlerinden Resul Güneş, evlerini ağır hasarlı rapor verilince terk ettiklerini ifade ederek, kontrol etmek için geldiği binada su sayaçlarının hırsızlarca çalındığını fark ettiklerini söyledi. Yaptıkları inceleme sonucunda 128 su sayıcının çalındığını söyleyen Güneş, “Sitemize, ağır hasar raporu verilmesi üzerine boşalttık. Binamızı kontrol etmek için sürekli geliyorduk. Hırsızların sitedeki binalara girdiğini ve su sayaçlarının çalındığını tespit ettik. Hangi cesaretle bunu yapmışlar anlamış değiliz. Aynı zamanda birçok dairenin kapı panjurlarına söküp almışlar. Biz depremzedeler olarak bydepremde yaralarımızı sarmaya çalışken, hırsızlar ise evlerimize giriyor. Hırsızların bulunmasını ve ağır biçimde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Bir başka site sakini Mücahit Alp adlı vatandaşise, depremden dolayı mağdur olduklarını ifade ederek, yetkilere yardım çağrısında bulundu.

KAYNAK: DİYARBAKIR YENİGÜN

Diyarbakır’da Girilmesi Yasak Sitede 128 Su Sayacı Çalındı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!