Diyarbakır’da Konteyner Kentin Yapım Çalışmalarına Başlandı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen kentlerden olan Diyarbakır’da depremzedeler için konteyner kent yapımına başlandı.

AFAD koordinasyonunda çalışmalara başlanan Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde 621 konteynerin kurulacağı alanda altyapı çalışmaları bitti. Alana ilk etapta getirilen 210 konteynerden 30’unun kurulumu tamamlandı.

DİYARBAKIR’DA KONTEYNER KENT YAPIMINA BAŞLANDI

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından alanda içme suyu ve kanalizasyon hizmeti sunulmasıyla alakalı son hazırlıkların yapıldığı öğrenildi

Diğer konteynerlerin kurulması için ekiplerce alanda çalışmalar sürüyor.
Daha önce bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da ihtiyaç halinde kullanılmak üzere konteyner kent kurulumunun planlandığını söylemişti.

Bakan Bozdağ açıklamasının devamında “Kentteki altyapı hazırlıkları hızlı bir şekilde tamamlandı. AFAD tarafından gönderilen konteynerlerin bazılarının kurulumu tamamlandı. Önümüzdeki günlerde diğer konteynerler da hızlı bir şekilde bu alana yerleştirilecektir. Bu alanda toplam 621 konteyner olacaktır ve burada vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları karşılanacaktır” dedi.

Diyarbakır’da Konteyner Kentin Yapım Çalışmalarına Başlandı
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!