Diyarbakır’da Kurulan Konteynerlerin Sayısı Açıklandı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da konteyner kent kurulumu alanında yaptığı incelemelerde 244 konteynerin tamamen kullanıma hazır olduğunu açıkladı. İşte detaylar..

AFAD koordinasyonunda Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesinde toplamda 621 konteynerin kurulacağı alanda altyapı çalışmaları sona erdi. Alana ilk etapta getirilen konteynerlerden 200’ünün kurulumu tamamlandı. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri kurulum yapılan alanda içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin sunulmasıyla ilgili son hazırlıkları yapıyor. Diğer konteynerlerin kurulması için alanda çalışmaların sürdüğü bildirildi.

KONTEYNER KENTİN KURULUMU DEVAM EDİYOR

Çalışmaların henüz sürdüğü alanda incelemeler yapıp, bilgi alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da depremzede vatandaşların geçici barınma sorunlarını çözmek adına herhangi bir sıkıntı yaşamadan geçici barınma alanları oluşturmak için konteyner kent kurma çalışmasını başlattıklarını ifade etti. Şu anda çalışmanın ete kemiğe büründüğünü söyleyen Bakan Bekir Bozdağ, “Arkada da gördüğünüz gibi konteyner kentte 200’den fazla konteyner kurulumu bitmiş durumda.

İHTİYACA GÖRE YENİ KONTEYNER KURULUMLARI YAPILACAK

İhtiyaç olduğu kadar da konteynerların kurulumu devam edecektir. Diyarbakır’da şu anda konteyner kentin kurulmasından sonra geçici herhangi bir barınma sorunu kalmayacaktır. Şu anda da geçici barınma sorunumuz yok. Yurtların boşalma ihtimalinde böyle bir ihtiyaç doğabilir düşüncesi var. Bu durumdan dolayı biz bu konteyner kenti ileride doğacak ihtiyaca göre hazır hale getiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır’da Kurulan Konteynerlerin Sayısı Açıklandı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!