Diyarbakır’da Kuyumculara Silahlı Saldırı Olayları Artıyor!

featured

Diyarbakır’da bir kuyumcu, 1 ay arayla 2 defa kurşunlanır hedefi olurken, 2 ayda ise 4 kuyumcu kurşunların hedefi oldu. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı Olay, Kayapınar ilçesi Diclekent Mahallesi’nde bulunan Has Kuyumculukta meydana geldiği öğrenildi. Alınan bilgilere göre, son 1 ayda 2. defa maskeli şahıslar tarafından kurşunlanan kuyumcu dükkanına, husumeti olmamasına rağmen gözdağı verildi. O anlar anbean güvenlik kameralarına yansırken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme yaparak şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Motosikletle 2 kurşun sıktılar!

Diyarbakır kenti genelinde 2 ayda 4 kuyumcunun hedef alındığını söyleyen ve saldırıya uğrayan Diyarbakır Diclekent Kuyumcular Odası Semt Başkanı Yavuz Ekrem Aydın, yetkililere çağrıda bulunarak şahısların yakalanmasını istedi. Ekrem Aydın, “İkinci defa olay başıma geliyor bir ay önce aynı şekilde motosikletle 2 kurşun sıktılar. Bizzat Emniyet Müdürüyle görüştüm, bu konuyla ilgileneceklerini söylediler ‘biraz sabırlı olun’ dediler. Bugüne kadar sabrettim maalesef onlar daha yakalanmazken, bugün sabah saat 08.30’da ikinci defa saldırıya uğradık” açıklamasını yaptı..

Can güvenliğimiz yok

“Bizim can güvenliğimiz yok son 2 ayda 4 kuyumcuya saldırı oldu” diyen Aydın, “Çocuğum içerideydi öldükten sonra mı bu insanlar yakalanacak. Kimseyle alıp veremediğim yok, kesinlikle kimseyle husumetim yok, Diyarbakır’da motosiklet çetesi deniliyor gelip gözdağı verip gidiyorlar. Bugüne kadar beni aramadılar ve benden de bir şey talep etmediler. Ben şimdi kimin günahını alacam, kapüşonlu ağzına maske bağlamış kaçarak gidiyor” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’da Kuyumculara Silahlı Saldırı Olayları Artıyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!