Diyarbakır’da Marketlere Fahiş Fiyat Denetimi Yapıldı!

featured

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, il genelinde marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetii yaptı. Zabıta ekiplerinin, 6502 sayılı Tüketici hakları kanunu ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında yerli üretim logosu, fiyat etiketi tarihi olmayan iki işyerine idari para cezası uyguladığı öğrenildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Ticaret İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, kent genelinde faaliyet yürüten yerel ve zincir marketlerde bugün denetim yaptı. Zabıta Daire Başkanlığı, marketlerde satılan ürünlerin gramaj, etiket ve fiş kontrolüne yönelik denetimlerini sürdürüyor. Diyarbakır il genelinde yapılan denetimlerde zabıta ekipleri, alışveriş sepetine her türlü ihtiyaç ürününü koyarak kasadaki fiyatlar ile etiket fiyatlarının aynı olup olmadığını kontrol etti.

Ürün Gramajı ve Son Kullanım Tarihleri İncelendi

Özellikle deterjan, çocuk maması, ayçiçek yağı gibi ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarının detaylıca kontrolünü yapan ekipler, fiyat denetiminin yanı sıra ürünlerin gramaj ve son kullanma tarihlerini de inceledi. Ekipler, 6502 sayılı Tüketici hakları kanunu ve fiyat etiketi yönetmeliği kapsamında yerli üretim logosu, fiyat etiketi tarihi olmayan iki işyerine ise idari para cezası uyguladı.

Tarihi Geçmiş Ürünlere İse El Konuldu

Sağlık Daire Başkanlığı Gıda Denetim ekiplerinin’de eşlik ettiği denetimlerde son kullanma tarihi geçen gıda ürünlerine imha edilmek üzere el konuldu. Büyükşehir Belediyesi, il genelinde marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimlerini aralıksız sürdüreceği öğrenildi.. (Basın Birimi)

Diyarbakır’da Marketlere Fahiş Fiyat Denetimi Yapıldı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!