Diyarbakır’da Ne Zaman Kar Yağacak? Meteoroloji Açıkladı!

featured

Diyarbakır’da ne zaman kar yağacak, sorusunu son günlerde vatandaşlar çok sık aramaya başladı. Mevsim değişikliğinden dolayı kar yağışları bu yıl bir çok ilde gecikti. Fakat Şubat ayına girdikten sonra kar yağışı müjdeleri gelmeye başladı. İşte detaylar..

Meteoroloji, son dakika açıklama yaptı.. bugün akşama doğru Diyarbakır’ın kuzeyi ve yüksek kesimleri Çüngüş, Çermik, Hani, Ergani, Lice, Kulp, Hazro, Kocaköy, Eğil ve Karacadağ Bölgesi’nde yoğun kar yağışlarıyla beraber ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don tehlikesi, çığ tehlikesi ve kuvvetli rüzgarla beraber tipi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

AFAD telefonlara binlerce kişiye uyardı gönderdi. Van ilinde yaşayan vatandaşlarımız dikkat! AFAD tarafından gönderilen sms mesajında şu ifadelere yer verildi: ” Meteoroloji‘ye göre bugün ve yarın Van’da yoğun kar yağışı bekleniyor. Buzlanma, tipi, çiğ tehlikesi ve ulaşımlara aksamalara karşı tedbirli olun.” açıklaması yapıldı..

DİYARBAKIR’A KAR GELİYOR!

Vatandaşlara yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda sıkıntılar, olası buzlanma durumu, çığ, don tehlikesi ile kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı çok dikkat edilmesi ve tedbirli olunmasının gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu. Ayrıca Diyarbakır hava durumu sayfamızdan 7 günlük detaylı hava raporunu anlık olarak bakabilirsiniz.

Son dakika kar yağışı haberi daha Diyarbakır ilimiz için geldi. Afad resmi internet sitesinden yaptığı önemli açıklamada Diyarbakır’da kar yağışı ile birlikte dikkatli olması gerektiğini vurduladı. Oluşacak herhangi bir riske karşı halkı uyardı.

“Meteorolojiye göre bugün ve yarın Diyarbakır‘da yoğun kar yağışı bekleniyor. Buzlanma, çığ, don, tipi tehlikesi ve ulaşımda aksamalara karşın tedbirli olun.” denildi..

Diyarbakır’da Ne Zaman Kar Yağacak? Meteoroloji Açıkladı!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!