Diyarbakır’da Sabahın 5’inde Başlayan ‘Ucuz Et’ Kuyruğu!

Diyarbakır‘da kırmızı ete gelen fahiş fiyat artışı sonrasında vatandaşlar, ucuz ete alabilmek için Et ve Süt Kurumu önünde gün ağarmadan uzun kuyruklar oluşturdu.

Ramazan ayının gelmesiyle beraber gıda fiyatlarındaki artışlar devam ediyor. Kasaplarda satılan kırmızı et ve kıyma fiyatları nerdeyse 300 TL’ye dayandı. Et ve Süt Kurumu ise alınan karar sonrasında 1 kilo kıymayı 130 liradan satmaya devam ediyor. Yenişehir ilçesindeki Şehitlik Mahallesi’nde bulunan Et ve Süt Kurumu’nda alınan karar sonrası uzun kuyruklar oluşuyor. Şafak sökmeden evinden çıkan vatandaşlar ucuz et alabilmek için birbirleriyle adeta yarışmak zorunda kalıyor.

BURADA 2 KİLO KIYMA PEŞİNDEYİM

Sabahın 5’inden şimdiye kadar kuyrukta olduğunu ifade eden Raif Demir isimli vatandaş, “Sabah 5’ten beridir burada 2 kilo kıymanın peşindeyim. Rezil haldeyiz sahuru yapıp buraya gelen insanlar eti alıp eve gidene kadar nerdeyse iftar oluyor. Diyarbakır’ın nüfusu 2 milyon neredeyse ama sadece Et ve Süt Kurumu bu mahallede tek var. 4 tane merkez ilçeye sahibiz 1 tane daha kurum açılsa ne olur? En azından vatandaşlar saatlerce burada beklemek zorunda kalmaz. Kıyma için saatlerce insanlar bebekleriyle, çocuklarıyla burada sırada bekliyor. Yetkililere sesleniyorum lütfen bir çözüm bulun” dedi..

KAYNAK: YENİGÜN HABER

Diyarbakır’da Sabahın 5’inde Başlayan ‘Ucuz Et’ Kuyruğu!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!