Diyarbakır’da saldırıya uğrayan bir kadın ağır yaralandı!

Diyarbakır’da saldırıya uğrayan bir kadın ağır yaralandı!
16 Temmuz 2022 13:16 | Son Güncellenme: 28 Temmuz 2022 16:38

Diyarbakır’da Esma B. isimli kadın, üç ay önce boşandığı E.B’nin saldırısı sonucu ağır yaraladı.

Diyarbakır Elazığ Karayolu üzerinde Esma B. adlı kadın, 3 ay önce boşandığı E.B. adlı kişinin saldırına uğradı. Kesici alet ve ateşli silahın kullandığı saldırıda Esma B. ağır yaralandı. Esma B. Çağrılan ambulansla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırılırken, saldırgan E.B’nin yakalanması için arma çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Olay, akşam saatlerinde Diyarbakır- Elazığ karayolu üzerinde gerçekleşti. İddiaya göre, bir süre önce Esma B., eşi E.B. ile tartışma yaşadı. Sık sık yaşanan tartışmalar üzerine Esma B., eşinden boşanmak istedi. 3 ay önce boşanan çiftten E.B., eski eşi Esma B.’yi cadde üzerinde gördü. Yanında taşıdığı bıçağı çıkaran E.B., eski eşi Esma B.’yi önce yanağından daha sonra boynundan bıçaklayarak yaraladı. E.B., kanlar içerisinde kalan genç kadını, bu kez de üzerinde taşıdığı tabancayla tek el ateş ederek vurdu.

Hastanede tedavi altına alına talihsiz kadının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Diyarbakır'ın yeni nesil dijital medyası Diyarbakır Online'ın profesyonel içerik editörü. Sağlam kaynaklardan edindiği güncel ve son dakika haberleri sizlere ulaştırıyor.