Diyarbakır’da Şehir Hastanesi’nin temelleri atılıyor!

featured

Kent gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, Diyarbakır Şehir Hastanesi Projesi’nin Haziran ayı içerisinde yeni bir aşamaya geçeceğini söyledi. Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin temmuz ayında ihaleye çıkarılarak temelinin atılacağını belirten Aydın, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin ise Bağlar Devlet Hastanesi olması için çalışmalarının sürdüğünü vurguladı..

Diyarbakır’da yerel ve ulusal yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, kent gündemiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında şehir hastanelerinin önemine vurgu yapan Aydın, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin ülkemiz için hedeflediği çok büyük projelerden bir tanesi de şehir hastaneleridir. Özellikle pandemi döneminde sağlık alanının ve hastanelerin önemini tüm dünya gibi bizler de yakından görmek zorunda kaldık. Bildiğiniz üzere Diyarbakır’ımızda da şehir hastanesi kurulması için hükümetimiz bir hazırlık içerisindedir. Bu hazırlıklar belli bir aşamaya ulaşmış durumdadır. Diyarbakır Şehir Hastanesi Projesi Haziran ayı içerisinde yeni bir aşamaya geçecektir” dedi.

439 dönüm alan üzerine kurulacak

Şehir Hastanesinin yeri ile alanı hazırlanmakta olan projesel çizim ile birlikte Sağlık Bakanlığına teslim edileceğinin altını çizen Aydın, “Kayapınar ilçemizde 439 dönüm alan üzerinde kurulması için hazırlıklar yapılan Diyarbakır Şehir Hastanesi, Bakanlığımızın genel bütçesiyle temmuz ayında ihaleye çıkacak ve 2021 yılı içerisinde temeli atılacaktır. Şehrimiz için şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Bağlar Devlet Hastanesi girişimleri

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Bağlar Devlet Hastanesi olması için de çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Aydın, “Bağlar ilçemiz sınırları içerisinde Urfa Bulvarı üzerinde bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizin genel bir hastaneye dönüştürülmesi ve müstakil olarak Bağlar Devlet Hastanesi olması için Sağlık Bakanlığımızın ayrı bir çalışması devam etmektedir. Önümüzdeki süreçte Bağlar Devlet Hastanesi ile ilgili de kamuoyunu bilgilendireceğiz” diye konuştu.

Diyarbakır Kent Konseyi

Diyarbakır kent Konseyinin doğru bir temelde kurulabilmesi için de gerekli çalışmaları ve görüşmeleri yaptıklarının altını çizen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, “Ülkemizde, 5393 sayılı belediye kanununa dayanılarak 1998 yılından beri Kent Konseyi adı altında yapılar oluşturulmaktadır. Bu konseylerin amacı, merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu, kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının ve ihtiyaçlarının tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın hakim ve esas olduğu demokratik bir yapılanmadır. Diyarbakır Kent Konseyi’nin doğru bir temelde kurulabilmesi için gerekli çalışmaları ve görüşmeleri yapmaktayız. Belediye Başkan vekilimiz ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, kurulacak Diyarbakır Kent Konseyi ile ilgili fikir ve görüşlerimizi paylaştık. Kurulacak Kent Konseyinde özellikle başkanlık makamının çok önemli olduğunu, şehrin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bilen, parti gömleği taşımayan, farklı siyasi görüşteki insanlarımız tarafından da makul ve makbul karşılanacak bir ismin bu konseyin başında olması gerektiği konusundaki görüşlerimizi dile getirdik. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın yakında somutlaştırarak kamuoyu ile paylaşacağı Diyarbakır Kent Konseyi Projesi ile şehrimizin çok önemli bir oluşuma sahip olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da Şehir Hastanesi’nin temelleri atılıyor!
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!