Diyarbakır’da Su Borcu Olan Vatandaşlara Müjde

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 31 Aralık 2022 tarihi öncesinde su faturası, gecikme faizi ve cezaları biriken abonelerin borçlarını yapılandırmaları için müracaatları almaya başladığını duyurdu. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 09.03.2023 tarihli Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanununun, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşların bu düzenlemeden faydalanması için harekete geçti.

31 Aralık 2022 tarihi öncesinde su faturası borcu olup gecikme faizi ve cezaları birikmiş olan ve bu yeni fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşların, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar DİSKİ’ye müracaat etmeleri gerekiyor.

TÜM BORÇLARDAN KURTULMAK İÇİN EN İYİ YOL

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, asıl hedeflerinin tüm borçluları, borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak olduğunu ifade etti..

Tutşi, sözlerine şöyle devam etti:

‘‘Hedefimiz, tüm borçluları borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak. Başvuru yapan abonelerimizin gecikme faizlerini ve cezalarını sileceğiz, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. 20 Mart 2023 tarihi itibariyle müracaatlarımız başladı. Su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu önemli imkândan yararlanmaya davet ediyorum.’’ açıklamasını yaptı.

48 ay taksitli ödeme imkanı

Vatandaşların yapılandırma ile alakalı detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktaları, Alo 185 ve DİSKİ‘nin web adresi üzerinden ulaşılabileceğini ifade eden Tutşi, şu açıklamalarını yaptı..

‘‘Abonelerimizin peşin veya 48 aya varan taksit imkânlarıyla, istedikleri şekilde ödemelerini yapmalarını sağlayacağız. Geçtiğimiz yapılandırmadan yararlanamayan, yararlanmaya başlasa da ödemesini tamamlayamayan vatandaşlarımız bu imkândan faydalanacağını düşünüyoruz.”

Büyük yatırımlar için büyük fırsat

Kampanyadan 100 bin 927 abonenin faydalanabileceğini belirten Tutşi, sözlerine şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımız kadar DİSKİ içinde bu yapılandırmayı büyük bir fırsat olarak görüyoruz. DİSKİ olarak Diyarbakır için büyük yatırımlar yapmaya başladık. Geçmiş borç defterlerini kapatıp bu yatırımlara yoğunlaşmak istiyoruz.” dedi.

Diyarbakır’da Su Borcu Olan Vatandaşlara Müjde
Giriş Yap

Diyarbakır Online ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!